Wiadomości z Bytomia

Materace Bytom - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  • Dodano: 2021-05-21 12:00, aktualizacja: 2021-06-07 09:36

Wiele osób przed zakupem nowego materaca zastanawia się, jaki model sprawdzi się najlepiej. Odpowiedniej jakości podłoże do snu w dużej mierze wpływa na jego przebieg, a także zapewnia właściwą regenerację ciała i umysłu. Niskiej jakości materac nie jest w stanie odpowiednio stabilizować kręgosłupa oraz mięśni szkieletowych, przez co dochodzi do pojawienia się dolegliwości bólowych, które utrudniają funkcjonowanie. Warto dowiedzieć się, na jakie parametry materaca zwrócić uwagę, aby dokonać najlepszego zakupu.

Poszukiwania materaca - co warto wiedzieć?

Według badań specjalistów nad poprawnym przebiegiem snu, odpowiednie materace są czynnikiem, który w największym stopniu poprawia jakość odpoczynku. Właściwy sen jest niezbędny dla zapewnienia najlepszego funkcjonowania organizmu. Pomaga zmniejszać napięcie nagromadzone w mięśniach, a dodatkowo poprawia pracę narządów wewnętrznych oraz układu odpornościowego.

Poszukiwania dobrego materaca warto rozpocząć od znalezienia producenta, który zajmuje się wytwarzaniem wysokiej klasy podłoży do snu. Jednym z najlepszych producentów materacy na rynku jest marka Hilding. To firma, która specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju materacy, które odznaczają się przemyślaną konstrukcją oraz najlepiej dobranymi surowcami do ich wytwarzania. W ofercie można znaleźć produkty w różnych rozmiarach, które różnicuje wypełnienie oraz stopień twardości.

Parametry materaca - na co zwrócić uwagę?

Trzema kluczowymi cechami, które powinny decydować o wyborze konkretnego modelu są wymiary materaca, jego twardość oraz rodzaj wypełnienia. Marka Hilding w swoim sklepie posiada różnorodne produkty, dzięki czemu każdy klient może znaleźć idealny materac dla siebie.

1. Rozmiar materaca

Zapewnienie sobie odpowiedniej przestrzeni do snu pozwala na bezpieczne zmienianie ułożenia, bez obaw o pobudkę w środku nocy. Materac piankowy 100x200 będzie optymalnym rozmiarem dla osoby, która śpi w pojedynkę. Z kolei dla pary, minimalnym wymiarem podłoża będzie 120x200. Pozwoli to zachować swobodę podczas nocnej regeneracji, a także jest pomocne dla rodzin, które spędzają noce wraz z dziećmi. 

2. Twardość materaca

Kolejnym wyznacznikiem, który będzie decydował o dopasowaniu materaca do swoich potrzeb jest jego twardość. To parametr, który decyduje o właściwym podpieraniu całego ciała, bez względu na posiadaną masę ciała. Marka Hilding oferuje modele o różnym stopniu twardości oznaczonych symbolem H, dzięki czemu w prosty sposób można je dopasować do swojej wagi. Osoby cięższe lub pary powinny wybierać twarde podłoża, zaś osoby o mniejszej masie ciała mogą się zdecydować na miękki materac. 

3. Wypełnienie materaca

W ofercie producenta Hilding można znaleźć materace sprężynowe, których konstrukcja opiera się nowoczesnych systemach bonelowych, kieszeniowych oraz MultiPocket. Ciekawym modelem jest materac sprężynowy Flamenco, którego wypełnienie opiera się na bazie sprężyn MultiPocket. Dzięki osobnej pracy pojedynczej sprężyny zwiększa się elastyczność punktowa materaca, przez co możliwe jest zapewnienie najlepszego podparcia dla ciała.

Marka Hilding oferuje także materace piankowe, na przykład modele Boogie lub Conga. Ich konstrukcja opiera się o wykorzystanie wysokoelastycznych pianek FloFom, Visco, a Velvet Touch, które dopasowują się do kształtu ciała, ale nie wginają się pod jego naciskiem. 

Zakup materaca z pewnością powinien być przemyślany. Dobre podłoże do snu, na przykład modele oferowane przez markę Hilding, pozwalają zachować właściwą higienę snu i pozytywnie wpływać na jakość życia oraz zdrowie fizyczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.