Wiadomości z Bytomia

Korzyści płynące z powierzenia rekrutacji agencji zatrudnienie pracownika

  • Dodano: 2022-08-23 06:15, aktualizacja: 2022-08-23 06:17

Poszukiwania odpowiednich kandydatów do pracy to dziś szczególnie trudne zadanie. Konieczna jest znajomość rynku, działań konkurencji, nowoczesnych technik rekrutacyjnych, a niekiedy nietypowych sposobów dotarcia do kandydatów. Jakie korzyści może nam przynieść współpraca z agencją rekrutacyjną?

Dobre doświadczenie kandydatów

Celem pracodawcy jest oczywiście znalezienie odpowiedniej osoby na konkretne stanowisko. Niestety zdarza się, że tych najbardziej pożądanych kandydatów zniechęca nieprofesjonalne przeprowadzenie procesu. Najczęściej popełniane błędy to źle przygotowana oferta pracy, brak możliwości uzyskania pogłębionych informacji, zbyt długi czas oczekiwania na odpowiedź, czy po prostu fakt, że sam proces się przeciąga. Często nie wynika to z winy pracodawcy czy rekrutera. Firma ma przecież mnóstwo ważnych projektów, którymi zajmuje się jednocześnie. Zdarza się jednak, że kandydaci czują się zlekceważeni lub otrzymują w tym czasie inne propozycje pracy. Powierzenie procesu agencji rekrutacyjnej (https://hrk.pl/pl/oddzial-poznan) odciąża zarówno samego pracodawcę, jak i dział HR, przy jednoczesnym zachowaniu profesjonalizmu.

Obniżenie kosztów procesu rekrutacji

Aby przygotować proces rekrutacji, zwłaszcza ten złożony z kilku etapów, nie wystarczy kilka godzin pracy. To zadanie czasochłonne i kosztowne. Dodatkowe koszty generują przestoje spowodowane wakatem na konkretnym stanowisku. Sytuacja może się skomplikować, gdy chcemy zatrudnić doświadczonego specjalistę, a interesujący kandydaci nie odpowiadają na ogłoszenia. To wszystko sprawia, że cały proces się przeciąga. Jeszcze większe wydatki ponosimy, gdy zostanie zatrudniona nieodpowiednia osoba lub taka, która zrezygnuje po kilku dniach. Takich sytuacji nie da się uniknąć, jednak współpraca z agencją rekrutacyjną może znacznie obniżyć ich ryzyko. Doświadczeni rekruterzy wiedzą, jak szukać odpowiednich kandydatów i co może zminimalizować problem ewentualnego niedopasowania czy szybkiej rezygnacji z pracy.

Sprawnie poprowadzony proces

Przygotowanie profilu kandydata, skutecznej oferty pracy, dobór odpowiednich kanałów dotarcia i metod selekcji, kolejne etapy rekrutacji, testy, oceny, negocjacje. To tylko najważniejsze czynniki, które składają się na proces zatrudnienia danej osoby. Doświadczony pracownik agencji rekrutacyjnej sprawnie porusza się w tych zagadnieniach, a wybór najlepszych narzędzi i sposobów dotarcia przychodzi mu znacznie łatwiej. Dzięki temu proces przebiega sprawnie i bez zbędnych przestojów.

Większa skuteczność w dotarciu do specjalistów

Pozyskanie do firmy lidera zespołu, czy wysokiej klasy specjalisty jest szczególnie trudnym zadaniem. Niektóre branże cierpią na wyjątkowy deficyt tego typu kandydatów, więc potrzeba tu znajomości zaawansowanych metod, żeby do nich dotrzeć. W tym przypadku nie sprawdzają się standardowe techniki. Managerowie wysokiego szczebla zazwyczaj nie szukają aktywnie pracy, więc prawdopodobnie nie zwrócą uwagi nawet na bardzo atrakcyjną ofertę. Pozyskiwaniu do firmy wybitnych talentów służy metoda executive search oferowana przez niektóre agencje rekrutacyjne. Polega ona na szczegółowej selekcji pożądanych kandydatów i bezpośrednim docieraniu do nich. Niezwykle istotne są tu kompetencje i doświadczenie samego rekrutera, który będzie potrafił zmotywować kandydata do zmiany pracy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.