Wiadomości z Bytomia

Komu przyda się kurs udzielania pierwszej pomocy?

  • Dodano: 2020-01-22 12:15

W Polsce niestety wiele osób obawia się udzielić pierwszej pomocy w razie wypadku. Wiele osób deklaruje, że wynika to z braku wiedzy i umiejętności – niestety, nauka udzielania pierwszej pomocy nie jest obowiązkowa. Istnieje natomiast obowiązek udzielenia pomocy w razie wypadku – a brak odbycia odpowiedniego przeszkolenia nie zwalnia z tej powinności. Dlatego można powiedzieć, że szkolenie z pierwszej pomocy przyda się każdemu, kto nie jest pewien swoich umiejętności w tym zakresie.

Jaki kurs pierwszej pomocy wybrać: teoretyczny czy praktyczny?

Wiele osób deklaruje, że mimo odbycia kursu udzielania pierwszej pomocy, nie potrafiłoby pomóc poszkodowanej osobie. Wynika to z niewielkiej ilości praktycznych zajęć – większość szkoleń, z jakimi spotykamy się np. przy okazji robienia kursu na prawo jazdy, obejmuje przede wszystkim zagadnienia teoretyczne. Tymczasem najlepiej zapada w pamięć wiedza, którą mamy możliwość zastosować w praktyce – dlatego zapisując się na szkolenie warto upewnić się, że będzie na nim jak najwięcej praktycznych zajęć.

Gdzie można znaleźć kurs udzielania pierwszej pomocy?

Kursy pierwszej pomocy często są organizowane w rozmaitych instytucjach zajmujących się szeroko pojętą edukacją – od szkół po uniwersytety. Dlatego warto zainteresować się, czy mamy możliwość wzięcia udziału w kursie dofinansowanym przez szkołę lub pracodawcę. Oprócz tego każdy, kto uczył się w szkole jazdy musiał odbyć takie szkolenie, by móc przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Niestety często takie podstawowe szkolenia nie zapewniają odpowiedniej ilości praktyki, dlatego wiele osób dość szybko zapomina, czego się na nich nauczyło. Wtedy dobrze jest poszukać kursu udzielania pierwszej pomocy, na którym kładzie się nacisk na praktykę. Można rozejrzeć się za takimi kursami w internecie, np. tu: https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/. Szkolenia tego typu zwykle trwają jeden dzień, więc łatwo połączyć je z pracą i innymi obowiązkami, a w razie potrzeby możemy być w stanie nawet uratować komuś życie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.