Wiadomości z Bytomia

KIA EV6 tak powinny wyglądać elektryczne auta

  • Dodano: 2022-04-15 08:45, aktualizacja: 2022-04-20 10:48

Samochody elektryczne są obecnie niezwykle rozchwytywanymi rodzajami pojazdów, co najlepiej pokazuje Kia EV6. Jak to często bywa podczas zmian o charakterze globalnym, pewne firmy na nich zyskują, inne tracą. Kia bardzo rozsądnie rozgrywa zmianę technologiczną, jaka następuje w motoryzacji i już dzisiaj śmiało można powiedzieć, że zachodzące zmiany są dla nich korzystne. W tym artykule postaramy się pokrótce omówić elektryczny model Kia EV6, który od niedawna można zakupić u polskich dealerów samochodowych.

Kia EV6 - dlaczego ją pokochaliśmy?

Jeśli samochód elektryczny zgarnia wiele prestiżowych nagród i znajduje się w większości list najlepszych samochodów w 2021 roku, to znaczy, że powoli należy się przyzwyczajać do zwiększonego udziału samochodów elektrycznych na drogach.

Kia EV6 to Crossover, który został doceniony zarówno przez recenzentów, jak i kierowców. Już na pierwszy rzut oka Kia EV6 wyróżnia się oryginalną sylwetką kojarzącą się z autami tego południowo koreańskiego producenta. Futurystyczne kształty są dość osobliwe, ale dobrze zaprojektowane, przez co auto uchodzi za ładne i nieprzekombinowane.

Wnętrze samochodu jest przestronne, nawet wysokie osoby siedzące z tyłu bez problemu będą czuć się swobodnie. Miejsca na nogi na pewno nie zabraknie, zaś ewentualne problemy z nisko usytuowanym dachem można rozwiązać, zmieniając kąt nachylenia oparcia kanapy.

Samochód posiada bagażnik mogący pomieścić 520 litrów, co jest naprawdę dobrym  wynikiem na tle innych aut tego segmentu. Gdy złożymy tylną kanapę, do naszej dyspozycji będzie przestrzeń ładunkowa o pojemności 1300 litrów. Natomiast z przodu możemy oczekiwać schowka, którego pojemność wynosi 50 litrów w wersji RWD i 2 litrów w wersji AWD.

Zużycie energii

KIA EV6 zużywa około 17 kWh na 100 km, tak przynajmniej deklaruje producent. Większość testów pokazuje, że jest to jak najbardziej wynik możliwy do osiągnięcia, o ile poruszamy się po mieście. Na autostradzie zużycie energii wzrasta do około 22 kWh/100 km. Dużo jednak zależy od naszej prędkości. W sprzyjających okolicznościach, jeżdżąc bardzo ekonomicznie, kierowca może zejść do zużycia 10-11 kWh na 100 km, co czyni to auto bardzo energooszczędnym.

Największą bolączką aut elektrycznych jest czas ładowania baterii. W przypadku Kia EV6 mamy do dyspozycji 800-woltowy akumulator, co pozwala ładować baterię w 240 kW. Dzięki temu baterię naładujesz od 10 do 80 procent w zaledwie 18 minut. Producenci podają taki przedział, gdyż większość osób, właśnie w ten sposób ładuje swoje auta. Istotny jest tu również spadek prędkości ładowania i system rekuperacji, który pozwala odzyskiwać energię. Czas ładowania Kia EV6 jest bardzo atrakcyjny, oscyluje na poziomie samochodów klasy premium. Zasięg samochodu to 506 km, naturalnie wiele zależy od pogody i sposobu w jakim się poruszamy samochodem po drogach. Jest to wynik zbliżony do tego co spotykamy w autach o podobnej cenie.

Kia należy do udziałowców sieci ładowarek IONITY, w Polsce znajduje się 6 tego typu ładowarek, ale z każdym rokiem powstają kolejne. Właściciele Kia Ev6 mają możliwość korzystania z abonamentu, który pozwala naładować samochód za 1,35 zł/kW.

Gdzie kupić Kia EV6?

Wiesz już nieco więcej na temat Kia EV6, jest to jednak wciąż tylko niewielki procent informacji, które warto posiadać o tym aucie. Chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat albo szukasz miejsca, w którym kupisz Kia EV6 w atrakcyjnej cenie? Zapraszamy do sprawdzenia oferty autoryzowanego serwisu i salonu Kia Etrans, znajdującego się w Łaziskach Górnych. Specjaliści z Etrans dokładnie odpowiedzą na pytania odnośnie do wszystkich aut dostępnych w ofercie KIA. Pomogą dobrać najlepszą opcję finansowania oraz rozwieją wszelkie wątpliwości.

Kia EV6 to samochód, który ma świetne osiągi, oferuje szybkie ładowanie przy sensownym zasięgu i daje ogromny komfort podczas jazdy. Jest samochodem mocno konkurencyjnym, który warto rozważyć podczas wybierania nowego auta dla swojej rodziny.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.