Wiadomości z Bytomia

Jak powinna wyglądać przynosząca zyski strona internetowa?

  • Dodano: 2018-02-13 12:45

To, że strona internetowa jest dziś koniecznością w prowadzeniu i promowaniu swojego biznesu, wie już chyba każdy. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest wygląd strony. Jeżeli ktokolwiek myśli, że wystarczy tylko mieć stronę www, a jej wygląd, zamieszczane treści czy grafiki nie mają większego znaczenia, jest w ogromnym błędzie.. jak zatem powinna wyglądać strona www? Co koniecznie musi się na niej znaleźć i o czym nie powinniśmy zapominać? Przedstawimy kilka ważnych rad …

Jaką funkcję pełni strona internetowa?

Aby strona www był skuteczna, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie: jaką funkcję ma ona pełnić? Oczywiście odpowiedź powinna brzmieć; strona powinna informować. Nie ważne, czy masz sklep stacjonarny, czy internetowy, nie ważne, czy sprzedajesz usługi, czy produkty i nie ważne, czy poszukujesz klientów z całej Polski czy Europy, czy może z konkretnego miasta – w każdym z tych przypadków ważna jest informacja, którą wysyłasz do potencjalnego klienta.

Klientów mogą interesować różne kwestie. Jedni będą chcieli odnaleźć tylko numer telefonu lub adres firmy, inni będą zainteresowani konkretnymi produktami czy usługami, a dla kolejnych ważne będą wiadomości o firmie. Bardzo istotne jest to, aby na stronie znalazły się wszystkie najważniejsze informacje, które interesują potencjalnych klientów, a jednocześnie, aby były na tyle zwięzłe, by nie zaśmiecić strony niepotrzebnymi treściami.

Strona www musi być przyjazna dla użytkownika

Wygląd strony, a więc kolorystyka, liczba zakładek, czcionka, eleganckie logo – to wszystko ma ogromne znaczenie. Ale wizualne elementy to nie wszystko. Intuicyjne strony zbudowane są w ten sposób, aby użytkownik nie musiał zbyt długo zastanawiać się, gdzie w serwisie może znaleźć interesujące go informacje. Jeżeli Klient będzie czuł się dobrze na stronie: nie przytłoczy go ilość reklam, kolorów, a niekiedy też dźwięków, z całą pewnością zostanie na niej dłużej i dokona zakupu lub skontaktuje się z firmą. Potrzebujesz właśnie takiej witryny – strony internetowe Katowice z całą pewnością spełnią wszelkie wymagania.

Responsywność strony

Jeszcze kilka lat temu, strony internetowe przeglądaliśmy przy wykorzystaniu komputerów stacjonarnych i laptopów. Dziś służy nam do tego wiele urządzeń przenośnych i strony internetowe muszą być do nich dopasowane. Użytkownik musi mieć pełną swobodę w przeglądaniu strony z każdego urządzenia, które ma dostęp do Internetu. Strony www Katowice to propozycja stworzenia stron przyjaznych dla użytkownika bez względu na to gdzie się znajduje i z jakich urządzeń korzysta.

Treści – przydatne dla Klienta i zadawalające wyszukiwarkę Google

Nie od dziś wiadomo, że powodzenie strony internetowej, a więc jej upowszechnienie w wyszukiwarce, tak aby jak największa liczba potencjalnych klientów mogła ją szybko i sprawnie znaleźć, zależy w dużej mierze od algorytmów Googla. Aby wyszukiwarka „ceniła” konkretną stronę, musi ona spełniać pewne wymagania. Oprócz tych już wymienionych, na stronie powinny znaleźć się odpowiednie treści. W tym celu najlepiej zainwestować w prowadzenie bloga, na którym znajdą się cenne informacje, porady, a także zdjęcia, czy filmy – wszystko to sprawi, że strona będzie wiarygodna zarówno dla użytkowników jak i dla wyszukiwarki Google.

Pozycjonowanie – must have

Konkurencja w niemal każdej branży jest bardzo duża. Jeżeli nie pozycjonujesz strony, a więc nie podejmujesz działań, dzięki którym strona znajdzie się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania, przestajesz się liczyć – Twoja konkurencja zgarnie wszystkich Twoich klientów. Pozycjonowaniem zajmuje się wiele firm i agencji, również tych, które projektują strony internetowe Katowice – może najwyższy czas zgłosić się do takiej firmy i stać się groźnym rywalem dla innych konkurentów z branży?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.