Wiadomości z Bytomia

Jak dobrze zaprezentować się w CV?

  • Dodano: 2018-07-17 18:15

Życiorys i list motywacyjny to dokumenty, które decydują o tym, czy pracodawca zainteresuje się naszą osobą. Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną zależy właśnie od ich jakości i interesującej, przejrzystej formy. CV zdecydowanie nie można pisać w pośpiechu. Jak to więc zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?
 

Zadbaj o personal branding
Na czym polega personal branding? W skrócie: to nic innego jak świadome budowanie własnej marki osobistej przy pomocy środków kreujących wizerunek. W ten sposób troszczymy się o to, jak jesteśmy postrzegani na zewnątrz przez innych ludzi. Tę technikę warto również zastosować podczas pisania CV, które dzięki temu zyska na atrakcyjności.

Na czym polega personal branding w życiorysie?
Wystarczy zawrzeć kilka istotnych elementów, aby uzyskać profesjonalny dokument, który zwróci uwagę przyszłego pracodawcy. Należy zacząć od nagłówka: obok imienia i nazwiska wpisujemy interesujący tytuł, który może być naszym celem zawodowym albo nazwą stanowiska. Jeżeli posiadamy w swojej dotychczasowej karierze znaczące sukcesy lub dodatkowe osiągnięcia, warto je wyszczególnić, a tym samym pokazać, że dążymy do celu, który wpisaliśmy w nagłówku. W dzisiejszych czasach wszyscy korzystają z mediów społecznościowych. To świetny pomysł na budowanie personal brandingu. Jest też bardzo prawdopodobne, że przyszły szef poszuka nas na Facebooku. Prywatny profil to niekoniecznie dobra wizytówka. Lepiej zatroszczyć się o konto na portalach dedykowanych życiu zawodowemu, stworzyć procesjonalny profil i umieścić do niego link w CV. Inną możliwością na uatrakcyjnienie życiorysu jest wprowadzenie fragmentów referencji otrzymanych od dotychczasowych przełożonych. Pracodawca z pewnością nabierze ochoty, żeby nas lepiej poznać.

Pamiętajmy, że dobre Curriculum Vitae to nie tylko uporządkowany opis wykształcenia, doświadczenia zawodowego i ewentualnych zainteresowań kandydata. Z takim schematem można się jeszcze spotkać w Urzędach Pracy, które pomagają w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych. Obecnie ważne jest, żeby się wyróżnić i pokazać z bardziej kreatywnej strony. Warto w tym celu wykorzystać personal branding.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Anika

    Ja jestem zwykłą fryzjerką i pisałam świetne CV w kreatorze SzybkieCV. Tak jest najłatwiej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.