Wiadomości z Bytomia

Filtry kompaktowe - zastosowanie w przemyśle

  • Dodano: 2021-04-07 10:15

Filtry przemysłowe pełnią istotną rolę w oczyszczaniu powietrza. To na nich spoczywa obowiązek wyłapywania stałych cząstek z powietrza, żeby te nie przedostawały się do wrażliwych naszych i układów elektrycznych, ale przede wszystkim do naszych płuc. Płuca potrafią się same oczyszczać, ale zanieczyszczeń poniżej pewnej wielkości nie są w stanie wydalić i te zostają z nami do końca. Nagromadzenie takich niechcianych drobinek w organizmie na przestrzeni lat może prowadzić do negatywnego oddziaływania na nasz organizm. Filtry przemysłowe wykorzystywane są w halach, biurach, zakładach produkcyjnych, cementowniach czy na salach operacyjnych. Im bardziej wrażliwe rzeczy dzieją się w pomieszczeniu tym większa dokładność filtrów.

Filtry kompaktowe

W tym artykule skupimy się na filtrach kompaktowych, które są doskonałą alternatywą dla filtrów kieszeniowych. Filtry kompaktowe charakteryzują się zdecydowanie większą wydajnością oraz dokładnością. W przypadku filtrów kompaktowych wyróżniamy klasy filtracji M5, M6, F7, F8 i F9, klasy są szczegółowo opisane w nomie EN 779:2012, do tego dochodzą jeszcze klasy E10, E11 i H13, które dotyczą filtrów kompaktowych o wysokiej skuteczności.

Filtry kompaktowe możemy podzielić na kilka rodzajów, a jednym z nich są filtry o budowie skrzynkowej. Mogą one być wykonane w technologii minipleat albo z separatorami aluminiowymi.Dokładne opisywanie różnić, zajęłoby wiele czasu najlepiej będzie zapytać producenta filtrów o to jaki filtr wybrać do swojego typu działalności. Filtry kompaktowe typu skrzynkowego wykorzystuje się w klimatyzacjach i wentylacjach, zwłaszcza w budynkach nastawionych na produkcję leków i żywności. Tego typu filtry produkuje się w klasach M5÷F9 z wykorzystaniem ram z różnych materiałów jak: Ocynk, MDF czy stal nierdzewna.

Drugim typem filtrów kompaktowych, o którym chcemy wam opowiedzieć są filtry typu V, które również stosowane są jako alternatywa dla filtrów kieszeniowych. Podobnie jak wyżej wymienione filtry skrzynkowe tak i te produkuje się w klasach M5÷F9. Filtry typu V posiadają specjalną budowę, która pozwala zwiększyć powierzchnię filtrowanego powietrza co ma znaczenie w dużych wentylacjach.

Producent filtrów kompaktowych

Na rynku jest niewielu producentów filtrów przemysłowych. Jest to dość specyficzna gałąź, a co za tym idzie ciężko znaleźć odpowiednie miejsce na zakup filtrów. Jednym z producentów cieszących się dobrymi opiniami jest firma ITCeco, która od wielu lat dostarcza swoim klientom szeroką gamę filtrów w tym filtrów kompaktowych. Filtry sprzedawane przez tą śląską firmę cechują się bardzo dobrą jakością materiałów z jakich zostały wykonane co ma przełożenie na ich wydajność i żywotność.

Filtry kompaktowe posiadają szereg zalet a wśród najważniejszych należy wymienić dużą powierzchnię filtrowanego powietrza, 100% szczelności czy odporność na wilgoć. Warto zainteresować się również ofertą filtrów z węglem aktywnym, które z każdym rokiem są coraz popularniejsze a wynika to w głównej mierze z minimalizacji szansy na rozwój bakterii przy zachowaniu niskich kosztów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.