Wiadomości z Bytomia

Eurotunel bilety - o tym nie możesz zapomnieć

  • Dodano: 2020-02-12 14:45

Samolot to nie jedyny środek transportu, który umożliwia podróż do Wielkiej Brytanii. Na wyspy możemy się bowiem dostać drogą lądową. Od wielu lat funkcjonuje bowiem Eurotunel. Gdzie możemy kupić bilety na ten przejazd?

Eurotunel – jak doszło do jego powstania?

O połączeniu między Europą a Wielką Brytanią myślano od wielu stuleci. Brakowało tylko pomysłu, w jaki sposób to zrobić. Gdy do użytku wprowadzono maszyny parowe, zaczęto myśleć o połączeniu kolejowym. Nad projektem pracowano kilka dekad. Ostatecznie między rokiem 1972 a 1975 inżynierowie pracowali nad ostateczną wizją tego rozwiązania. Tak powstał Eurotunel – projekt, który zakładał budowę dwóch tuneli kolejowych i trzeciego serwisowego. Łączna długość przeprawy wynosi 50 km, a jej budowę rozpoczęto 1 grudnia 1987 roku. 6 maja 1994 roku królowa Elżbieta II i Francois Mitterand uroczyście otworzyli przeprawę, która działa do dziś. Ruch w tunelu odbywa się dzięki wahadłowym pociągom Eurostar i Channel Tunnel Rail Link. Jeden skład jest w stanie zabrać 12 autokarów i 120 aut.

Eurotunel bilety – gdzie najlepiej je kupić?

Przez Eurotunel kursują regularnie pociągi na linii Londyn – Paryż i Londyn – Lille – Bruksela. W pierwszym przypadku całkowita podróż trwa dwie godziny i trzydzieści pięć minut, w drugim – około dwóch godzin. Jeśli więc chcemy skorzystać z przejazdu przez Eurotunel, warto wcześniej zadbać o bilety. Na szczęście możemy to zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy kliknąć tutaj https://www.mastertravel.pl/eurotunel.html. Korzystając z tego rodzaju oferty nie musimy obawiać się o dodatkowe koszty wynikające z prowizji. Bilety na Eurotunel są sprzedawane w korzystnych cenach, a pracownicy firmy pomogą nam w wyborze odpowiedniego biletu. Dzięki tego rodzaju wsparciu możemy spokojnie zaplanować całą podróż, a także powrót. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to cieszy się tak dużą popularnością. Dzięki łatwej dostępności biletów na Eurotunel nie musimy tracić także czasu na zakup biletu na miejscu. Wiązałoby się to bowiem z długim czasem oczekiwania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.