Wiadomości z Bytomia

Dobre spodnie dla mężczyzny z nadwagą

  • Dodano: 2017-08-22 13:30, aktualizacja: 2018-01-25 12:12

Masz więcej kilogramów i nie wiesz, jak ubierać się stylowo? Dzisiaj w sklepach możemy znaleźć szeroką gamę ubrań przeznaczonych dla większych mężczyzn. Często jednak ich dobranie jest sporym problemem, aby efektem był przyciągający wzrok zestaw. Skupmy się tutaj na spodniach oraz na tym, jak dobrać do nich odpowiednią górę. O czym musimy pamiętać?

Męskie spodnie w dużym rozmiarze często kojarzą nam się z niezbyt dobrze układającym się i workowatym ubraniem. Niestety, wielu mężczyzn z nadwagą wybiera właśnie takie spodnie, czyli o kilka rozmiarów za duże, ponieważ wydaje im się, że w ten sposób ukryją one mankamenty sylwetki. W rzeczywistości jest jednak wprost przeciwnie i spodnie zamiast poprawić wygląd, pogarszają go.

Oczywiście, pojawia się też kwestia samego fasonu oraz kolorów, ponieważ nie wszystkie modele spodni będą dobre dla mężczyzny noszącego rozmiary większe niż standardowe. Nie możemy też zapomnieć o tym, że spodnie powinny być dobrze zestawione z innymi ubraniami i z dodatkami.

  1. Dobrze dopasowany rozmiar

Pierwszą kwestią jest wybranie spodni w odpowiednim rozmiarze. Nie powinny być ani za duże, ani za małe.

Gdy zakupimy spodnie w zbyt dużym rozmiarze, wtedy po prostu przytłoczą one sylwetkę i będzie ona wyglądać na jeszcze bardziej masywną niż jest naprawdę. Za małe spodnie po prostu nie będą pasować albo będą bardzo niewygodne – będą krępowały ruchy i szybko przecierały się w szwach.

  1. Idealna długość spodni

To kolejna bardzo ważna kwestia, ponieważ spodnie dla mężczyzny z nadwagą powinny być idealnie dopasowane pod kątem długości. Nie mogą być zbyt długie, ponieważ też nie będą się dobrze układać i będą zaburzać sylwetkę.

Nogawki spodni powinny delikatnie osiadać na butach. W przypadku jeansów czy innych casualowych spodni mogą być one nieco dłuższe, ale nie powinny one powodować nieestetycznych zagięć materiału.

  1. Wyszczuplający fason

Nie wybierajmy spodni za wąskich, ponieważ podkreślą one wtedy masywne uda. Nie powinny obciskać się w tej partii ciała i zwężać w dół, ponieważ w ten sposób dodamy sobie optycznie kilogramów.

Najlepszym wyborem będą spodnie o prostych nogawkach lub też nogawkach trochę szerszych, ale o tej samej szerokości na całej długości. Wtedy pozwolą one na zrównoważenie górnej i dolnej części sylwetki.

  1. Komfort noszenia

Oczywiście, nie możemy zapomnieć również o wygodzie. Duży wpływ na komfort mają przede wszystkim fason oraz materiał, z którego wykonane są spodnie. Najlepiej zdecydować się na takie, które będą wykonane z bawełny – to naturalny, przyjazny dla skóry materiał. Bawełna z domieszką elastanu także będzie dobrym wyborem – będzie bardziej elastyczna i dzięki temu spodnie będą lepiej dopasowywać się do ciała i nie będą tak bardzo obciskać.

W niektórych spodniach w większych rozmiarach znajdziemy również gumki. Także poprawiają one komfort noszenia i dobrze dopasowują się do sylwetki.

  1. Kolorystyka spodni

W sklepach oferujących spodnie dla mężczyzn z nadwagą, na przykład w sklepie https://modnyduzypan.pl/3-spodnie, możemy znaleźć modele w szerokiej gamie kolorów do wyboru. Zasadniczo najlepszy wybór to spodnie w ciemniejszych odcieniach, na przykład granatowym, czarnym, szarym czy khaki, które optycznie wyszczuplają sylwetkę. Można łączyć je zarówno z jaśniejszą, jak i z ciemniejszą górą. Dobrze będą wyglądać też spodnie jaśniejsze, na przykład w kolorze piaskowym. Wtedy najlepiej zestawić je z ciemniejszą górą, na przykład w kolorach szarym, granatowym.

Mamy nadzieję, że nasze porady dotyczące doboru najlepszych spodni dla mężczyzny noszącego większej rozmiary okazały się pomocne. Życzymy udanych zakupów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.