Wiadomości z Bytomia

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie NNW?

  • Dodano: 2020-03-12 10:45

Samochód to jeden z najpopularniejszych środków lokomocji. Nie ma w tym niczego dziwnego – gwarantuje wygodne i szybkie przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego, zapewnia niezależność i znacznie ułatwia życie. Warto zadbać o to, aby każda podróż, którą odbywamy przy jego pomocy była bezpieczna. Jak to zrobić? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w odpowiednie ubezpieczenie.

Dojść do siebie po wypadku

Na uwagę zasługuje szczególnie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które co prawda nie jest obowiązkowe, jednak może okazać się niezwykle przydatne. W tym serwisie http://ubezpieczenie24.org/ więcej na temat ubezpieczeń. Warto wiedzieć, że NNW znajduje zastosowanie w konkretnych sytuacjach i stworzono je po to, by pomóc w zmaganiu się z konsekwencjami nieszczęśliwych zdarzeń. O czym mowa?

Na przykład o operacjach, pobycie w szpitalu, złamaniach i innych doznanych urazach, które wymagają dalszego leczenia i rehabilitacji. Przekładają się one na ograniczoną zdolność do pracy i spore koszty. Ubezpieczenie NNW przyjdzie nam wtedy z pomocą, bowiem jeśli takowe posiadamy, możemy starać się o wypłatę specjalnego świadczenia, które przeznaczymy na opłacenie leczenia.

Dodatkowa ochrona

Większość osób posiada złudne wrażenie bezpieczeństwa, które zapewnia posiadanie państwowego ubezpieczenia zdrowotnego. Owszem, obejmuje ono rehabilitację, jednak jej terminy są absurdalnie odległe, a rekonwalescencja gwarantuje najlepsze efekty wtedy, gdy jest rozpoczynana we właściwym czasie. Prywatne zabiegi wiążą się ze sporymi kosztami, które opłacić pomogą nam środki uzyskane z ubezpieczenia NNW. A o nieszczęście na drodze nietrudno — całkiem niedawno w Bytomiu miał miejsce poważny wypadek, samochód dachował na DK 11.

Przy pomocy gotówki otrzymanej z tego źródła możemy wykupić specjalny turnus rehabilitacyjny w wybranym miejscu, dostosować warunki mieszkaniowe tak, by jak najlepiej nam się funkcjonowało, lub spożytkować je na jeszcze inny cel. Posiadamy ogromną dowolność i świadomość, że nie zostaliśmy pozostawieni samym sobie w obliczu tego sporego problemu. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza dla tych osób, które nie posiadają finansowego wsparcia bliskich, lub nie zarabiają odpowiednio wysokich kwot.

Kompleksowe ubezpieczenie

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków będzie znakomitym rozwiązaniem, które rozszerzy zakres ochrony i sprawi, że nie będziemy musieli obawiać się zagrożeń różnego rodzaju. To prosty i efektowny sposób na pozbycie się niepotrzebnego stresu i uniknięcie poważnych problemów, których każdy może doznać w wyniku zdarzeń losowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.