Wiadomości z Bytomia

Czym charakteryzuje się nowoczesne auto miejskie?

  • Dodano: 2021-10-07 10:30

Miasto wbrew pozorom stawia kierowcom wiele wyzwań. Uciążliwe korki, większe spalanie, wąskie pasy i uliczki, warunki utrudniające wykonywanie manewrów - tym trudnościom powinno sprostać dobre auto miejskie. Zawężając krąg poszukiwań i szukając samochodu w kategorii aut miejskich, warto wiedzieć, czym się kierować, aby podjąć właściwą decyzję i cieszyć się bezawaryjną jazdą przez wiele lat. My to wiemy i przedstawimy dziś cechy idealnego pojazdu miejskiego. 

Cechy auta miejskiego 

  1. Niezawodność - samochód powinien być przede wszystkim funkcjonalny, bezawaryjny i kupiony z dogodnymi warunkami gwarancyjnymi. 
  2. Bezpieczeństwo - wszelkie systemy bezpieczeństwa będą działały na korzyść pojazdu. Czego szukać? ABS, BAS, EBD, ESP, system automatycznego hamowania, system czuwający nad czuwaniem, czujniki wykrywania pojazdów w martwym polu, asystent utrzymywania właściwego pasa ruchu, czujniki kontrolujące stan zmęczenia kierowcy.  
  3. Kompaktowość - na drodze, a szczególnie podczas jazdy miejskiej najlepiej z manewrami radzą sobie pojazdy o opływowych kształtach, które ze względu na swoją kompaktowość zajmą większość, nawet trudno dostępnych miejsc parkingowych. Mały samochód miejski to wygodny samochód. 
  4. Komfort - wygoda kierowcy przekłada się na skuteczność, bezpieczeństwo i jakość poruszania się samochodem. Ma na to wpływ nie tylko wyposażenie pojazdu, ale również parametry takie jak: promień skrętu, bryłę pojazdu oraz kształt kabiny. 
  5. Ekonomiczność - oszczędna, ekonomiczna jazda to podstawowe kryterium wyboru pojazdu wśród nowoczesnych kierowców. Najlepiej szukać wśród samochodów, które spalają najmniej paliwa, nie wpływając przy tym na utratę osiągów. 
  6. A w końcu nowoczesność - uwagę kierowców przyciągają pojazdy o wyrazistym designie, wyposażeniu pełnym innowacyjnych technologii i ponadprzeciętnym charakterze.  Kryterium nowoczesności jest ważne dla tych kierowców, którzy cenią sobie wygodę i wyposażenie na miarę współczesności. 

Auto miejskie - jakie wybrać?

W podjęciu decyzji pomocne mogą być nie tylko cechy idealnego samochodu miejskiego, ale również rankingi i rekomendacje prowadzone przez instytuty specjalizujące się w badaniach rynku. Wysokie miejsca w profesjonalnych i rzeczowych rankingach gwarantują potencjalnym kupcom, że kupują samochód rekomendowany przez innych, wymagających kierowców. Na jakie rankingi warto zwrócić uwagę? ADAC, Raport TUV czy Auto Best, a także szereg mniejszych rankingów prowadzonych przez doświadczone internetowe serwisy motoryzacyjne. 

Jednak przede wszystkim należy pamiętać, że najlepsze propozycje aut miejskich to takie, które są dobrane do indywidualnych wymagań i oczekiwań kierowcy. Warto przyjrzeć się dziesiątkom propozycji przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie samochodu miejskiego. 

Auto miejskie w korzystnych cenach

Najczęściej ograniczeniem kierowców w kwestii zakupu nowego pojazdu jest budżet. Decyzja o kupnie samochodu nie należy do najprostszych, dlatego warto mieć, z czego wybierać. W tym celu powstali autoryzowani dealerzy najbardziej cenionych marek samochodowych, gdzie znajdziesz model z półki cenowej, na którą możesz sobie pozwolić. Miejscem, które oferuje zarówno nowe, jak i używane samochody miejskie jest Etrans - dealer KIA na Śląsku. Skorzystaj z pomocy pracowników Etrans i wybierz idealne auto stworzone na miarę Twoich potrzeb!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.