Wiadomości z Bytomia

Czym charakteryzuje się nowoczesne auto miejskie?

  • Dodano: 2021-10-07 10:30

Miasto wbrew pozorom stawia kierowcom wiele wyzwań. Uciążliwe korki, większe spalanie, wąskie pasy i uliczki, warunki utrudniające wykonywanie manewrów - tym trudnościom powinno sprostać dobre auto miejskie. Zawężając krąg poszukiwań i szukając samochodu w kategorii aut miejskich, warto wiedzieć, czym się kierować, aby podjąć właściwą decyzję i cieszyć się bezawaryjną jazdą przez wiele lat. My to wiemy i przedstawimy dziś cechy idealnego pojazdu miejskiego. 

Cechy auta miejskiego 

  1. Niezawodność - samochód powinien być przede wszystkim funkcjonalny, bezawaryjny i kupiony z dogodnymi warunkami gwarancyjnymi. 
  2. Bezpieczeństwo - wszelkie systemy bezpieczeństwa będą działały na korzyść pojazdu. Czego szukać? ABS, BAS, EBD, ESP, system automatycznego hamowania, system czuwający nad czuwaniem, czujniki wykrywania pojazdów w martwym polu, asystent utrzymywania właściwego pasa ruchu, czujniki kontrolujące stan zmęczenia kierowcy.  
  3. Kompaktowość - na drodze, a szczególnie podczas jazdy miejskiej najlepiej z manewrami radzą sobie pojazdy o opływowych kształtach, które ze względu na swoją kompaktowość zajmą większość, nawet trudno dostępnych miejsc parkingowych. Mały samochód miejski to wygodny samochód. 
  4. Komfort - wygoda kierowcy przekłada się na skuteczność, bezpieczeństwo i jakość poruszania się samochodem. Ma na to wpływ nie tylko wyposażenie pojazdu, ale również parametry takie jak: promień skrętu, bryłę pojazdu oraz kształt kabiny. 
  5. Ekonomiczność - oszczędna, ekonomiczna jazda to podstawowe kryterium wyboru pojazdu wśród nowoczesnych kierowców. Najlepiej szukać wśród samochodów, które spalają najmniej paliwa, nie wpływając przy tym na utratę osiągów. 
  6. A w końcu nowoczesność - uwagę kierowców przyciągają pojazdy o wyrazistym designie, wyposażeniu pełnym innowacyjnych technologii i ponadprzeciętnym charakterze.  Kryterium nowoczesności jest ważne dla tych kierowców, którzy cenią sobie wygodę i wyposażenie na miarę współczesności. 

Auto miejskie - jakie wybrać?

W podjęciu decyzji pomocne mogą być nie tylko cechy idealnego samochodu miejskiego, ale również rankingi i rekomendacje prowadzone przez instytuty specjalizujące się w badaniach rynku. Wysokie miejsca w profesjonalnych i rzeczowych rankingach gwarantują potencjalnym kupcom, że kupują samochód rekomendowany przez innych, wymagających kierowców. Na jakie rankingi warto zwrócić uwagę? ADAC, Raport TUV czy Auto Best, a także szereg mniejszych rankingów prowadzonych przez doświadczone internetowe serwisy motoryzacyjne. 

Jednak przede wszystkim należy pamiętać, że najlepsze propozycje aut miejskich to takie, które są dobrane do indywidualnych wymagań i oczekiwań kierowcy. Warto przyjrzeć się dziesiątkom propozycji przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie samochodu miejskiego. 

Auto miejskie w korzystnych cenach

Najczęściej ograniczeniem kierowców w kwestii zakupu nowego pojazdu jest budżet. Decyzja o kupnie samochodu nie należy do najprostszych, dlatego warto mieć, z czego wybierać. W tym celu powstali autoryzowani dealerzy najbardziej cenionych marek samochodowych, gdzie znajdziesz model z półki cenowej, na którą możesz sobie pozwolić. Miejscem, które oferuje zarówno nowe, jak i używane samochody miejskie jest Etrans - dealer KIA na Śląsku. Skorzystaj z pomocy pracowników Etrans i wybierz idealne auto stworzone na miarę Twoich potrzeb!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.