Wiadomości z Bytomia

Czarna koszula w stylizacjach total black

  • Dodano: 2019-02-06 12:30

Czarna garderoba to klasyka w najlepszym wydaniu. Wystarczy pomyśleć o najbardziej popularnej sukience, czyli małej czarnej czy czarnych torebkach Coco Chanel. Czarny jest symbolem elegancji i wyrafinowania. To jednak kolor, który wbrew pozorom nie każdemu pasuje, a przynajmniej nie do końca. Jest trochę zbyt ciemny dla bardzo jasnych blondynek.

One lepiej wyglądają w "nowej czerni", czyli odcieniu granatowym. Czarny kolor może podkreślać bladość skóry i uwydatnić jej zmęczony wygląd. To właśnie dlatego jego wybór nie zawsze jest oczywisty. Niemniej jednak tak jak większość kobiet w swoje garderobie posiada bądź posiadało klasyczną małą czarną, tak samo powinna się w niej znaleźć czarna koszula damska, nie licząc wcześniej wspomnianych wyjątków.


Z czym nosić czarną koszulę?


Total black look może wyglądać niezwykle elegancko. Jednak należy pamiętać, aby do takiej stylizacji dobrać jakiś akcent kolorystyczny. Może to być apaszka albo biżuteryjny pasek. Czarna koszula i czarne spodnie z wysokim stanem mogą być dobrym wyborem. Warto jednak dobrać do tego zestawu łańcuszkowy pasek bądź też złoto-brązową apaszkę, która ożywi nieco stylizację. Oczywiście w takim przypadku można wybrać również dużą kopertówkę w wyrazistym kolorze, a także buty pod kolor paska. Czarna koszula będzie świetnie wyglądać również w zestawieniu z czarną skórzaną spódnicą. Tu pasek raczej nie jest wskazany, za to możemy postawić na widoczną biżuterię w minimalistycznym stylu, a także marynarkę w kontrastującym kolorze, np. głębokiej czerwieni. Nie bez znaczenia jest również makijaż, który także powinien być dość wyrazisty, zwłaszcza w przypadku ust.


Na jaki materiał się zdecydować?


Oczywiście, aby czerń prezentowała się w pełnej krasie konieczne jest dobranie odpowiedniego materiału. Dlatego należy wybierać koszule z najwyższej jakości bawełny dostępne między innymi w sklepach Diverse. Można również postawić na koszulę jedwabną, muślinową bądź szyfonową lub tiulową. W ostatnim przypadku konieczne będzie dobranie pasującego, czarnego basicowego topu, który pełnił będzie rolę podkoszulki. Warto również mieć przygotowany zestaw dodatków, które dobiera się do określonej stylizacji w stylu total albo almost totally black.

Z czarną koszulą twoja garderoba paradoksalnie może nabrać wiele barw dzięki dodatkom. Warto mieć w swojej szafie choćby jedną.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.