Wiadomości z Bytomia

Starcie imienniczek i punkty dla gości. Za nami 26. kolejka 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn

• Dodano: 2023-02-20 07:00, aktualizacja: 2023-02-19 16:25

W ramach 26. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn, koszykarze BS Polonii Bytom rozegrali u siebie mecz z KKS Polonią Warszawa. Z sobotniego /18 lutego/ starcia w Hali na Skarpie po dogrywce 103:111, z punktami opuściła parkiet nasza imienniczka z Mazowsza.

Po rewelacyjnej II kwarcie, Poloniści zeszli na przerwę z zaliczką 17 punktów, a w III kwarcie osiągnęli swoje najwyższe, 20 punktowe prowadzenie. Od tamtego momentu Warszawiacy rozpoczęli powolne, ale sukcesywne odrabianie strat, gdyż na koniec trzeciej kwarty różnica wynosiła już tylko 9 oczek, a na niespełna 5 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry goście doprowadzili do dogrywki.

Starcie imienniczek i punkty dla gości

Zespoły rozegrały dodatkowe 5 minut, po których bytomianie ulegli 5:13. W szeregach bytomskich Polonistów najlepsze zawody rozegrał Alphonso Willis, notując 33 punkty, 7 zbiórek i 7 asyst oraz akcję meczu, czyli wsad nad obrońcą KKSu. Kroku dotrzymywali mu Damian Szczepanik i kapitan zespołu Marek Piechowicz. Obaj razem dołożyli 46 oczek, 12 zbiórek i 6 trafień zza łuku.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Willis 33, Szczepanik 23, Piechowicz 23, Wieczorek 8, Chrabota 8, Krakowiak 5, Chorab 3.

BS Polonia Bytom 103 : 111 KKS Polonia Warszawa
24:25 | 34:16 | 23:31 | 17:26 | d: 5:13

W kolejnym meczu BS Polonia Bytom zmierzy się z PGE Turowa Zgorzelec. Spotkanie odbędzie się 25 lutego o 18.00 w Hali na Skarpie.