Wiadomości z Bytomia

Poloniści zakończyli przygotowania do rundy wiosennej

• Dodano: 2023-02-27 06:45, aktualizacja: 2023-02-26 17:14

Drużyna BS Polonia Bytom przygotowuje się do startu w rundzie wiosennej. Niebiesko-czerwoni mają już kilka sparingowych spotkań za sobą. W piątek 24 lutego i sobotę 25 lutego rozegrali kolejne mecze kontrolne, pokonując najpierw zespół ROW 1964 Rybnik aż 9:1, a później remisując z pierwszoligową Wisłą Kraków 1:1.

Do przerwy Poloniści z zespołem ROW Rybnik prowadzili już 4:0, zaś w drugiej połowie dołożyli kolejne pięć bramek, tracąc zaledwie jedną. 25 lutego podopieczni Adama Burka rozegrali ostatni sparing przed rundą wiosenną z drużyną Wisły Kraków, remisując 1:1 na boisku ośrodka treningowego Białej Gwiazdy w Myślenicach.

Warto dodać, że ostatni raz z Wisłą Kraków Polonia Bytom zagrała w sezonie 2010/2011, ostatnim dla niebiesko-czerwonych w rozgrywkach Ekstraklasy. W Krakowie Polonia przegrała z Wisłą 2:1 (gol Clemence’a Matawu), natomiast w rewanżu był remis 2:2, po bramkach Marcina Radzewicza oraz Dariusza Jareckiego.