Wiadomości z Bytomia

Zwiedzali i fotografowali bytomskie podwórka

  • Dodano: 2023-08-07 09:30

W sobotę w ramach spacerów po mieście lokalni turyści wyposażeni byli w aparaty fotograficzne. To niezbędny element sobotniego spaceru, który połączony był z warsztatami fotograficznymi. Uczestnicy wycieczki zawitali na bytomskich podwórkach podziwiając i fotografując elementy ciekawe, tajemnicze oraz niewidoczne dla zwykłego przechodnia.

Spacer po bytomskich podwórkach pn.: „W objęciach kamienic” to już trzecia wycieczka i pierwsza sierpniowa w ramach wakacyjnych spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Miasta Gwarków. Uczestnicy zajrzeli w głąb podwórek i poznali ich tajemniczość. Spacer połączony z warsztatami fotograficznymi poprowadziła Teresa Ebis, miłośniczka Bytomia i zabytkowej architektury, fotografka, blogerka, współorganizatorka bytomskiej edycji Mobile Photo Trip. 

Zwiedzali i fotografowali bytomskie podwórka

To nie koniec spacerów, podczas których możemy na nowo odkryć Bytom. 19 sierpnia poznamy bytomskich rzeźbiarzy oraz ich dzieła. Poznamy artystów, którzy tworzyli w Bytomiu w różnych czasach: Teodora Kalidego (1801-1863), Thomasa Myrtka (1888 - 1935), Waltera Tuckermanna (1895 - 1981) i Tadeusza Sadowskiego (1915-1991).

W ostatnią sobotę sierpnia bytomski historyk, Dariusz Pietrucha zabierze gości na wycieczkę „Śladem cyrkla i węgielnicy”. Dowiemy się kto należał do bytomskich masonów, gdzie mieszkali i się spotykali oraz jakie sekrety kryją do dziś ich domostwa. 2 września wybierzemy się w poszukiwaniu „Znaków starego Bytomia - w poszukiwaniu Beuthen”. Uczestnicy tego spaceru poszukają starych napisów, szyldów, sygnatur oraz detali architektonicznych. Będzie to spacer fotograficzno-historyczny.

Na kolejne spacery można kupować bilety na stronie miastagwarkow.pl. Bilet normalny kosztuje 22 zł, ulgowy - 16 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

spacer fotograficzny bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również