Wiadomości z Bytomia

Znany youtuber nagrał film o Bytomiu

  • Dodano: 2021-07-22 09:15

Niklaus Pieron, popularny bytomski youtuber, w swoim najnowszym filmie w interesujący sposób opowiada o historii, architekturze i przyrodzie naszego miasta.

Znany kanał

„Bytom - jedno z najstarszych miast w Polsce” - taki tytuł nosi film opublikowany przez Mikołaja Wilgę, znanego pod pseudonimem Niklaus Pieron. Od 2012 roku bytomianin prowadzi internetowy wideoblog na kanale YouTube, który ma ponad 127 tys. subskrybentów. Opublikował już kilka materiałów związanych z Bytomiem m.in. dotyczący wakacyjnych podrózy wąskotorówką, film poświęcony historii bytomskiego przemysłu czy szlaków rowerowych w mieście.

Historia, architektura, przyroda

Pieron tworzy materiały w gwarze śląskiej - dużą popularnością wśród internautów cieszą się zwiastuny m.in. takich filmów jak „Gwiezdne Wojny”, „Wiedźmin”, „Rambo” ze śląskim dubbingiem. Teraz youtuber nagrał film poświęcony naszemu miastu. Autor w ciekawy sposób opowiada o wielokulturowej historii Bytomia, oryginalnej architekturze, interesujących zabytkach, pięknych parkach i rezerwatach.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Ola

    Fajnie pokazane, lecz jeśli pokazuje się w blasku słońca i tylko to co jest wyglądające jakoś to nie znaczy, że wszystko tak wygląda. Fakt- budynki są piękne, ale tak totalnie zniszczone i zrujnowane przez kolejne władze a także ich mieszkańców, że nie wygląda to tak jak na filmiku. Niestety wystarczy przejść głównymi ulicami. Oprócz ruin jeszcze brud i grono dziwnych mieszkańców.

  • Gucio

    Gratuluję, świetna wizytówka naszego miasta !

  • Adr

    Popularny... Śmiać się czy płakać ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również