Wiadomości z Bytomia

Zmiany w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych

 • Dodano: 2022-10-27 06:30, aktualizacja: 2022-10-26 16:24

W okresie od 29 października do 2 listopada w rejonie cmentarzy nastąpi zmiana organizacji ruchu. Będzie to zmiana tymczasowa, wprowadzona w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym cmentarze w okresie Dnia Wszystkich Świętych oraz w celu zapewnienia płynności ruchu pojazdów.

Ruch na niektórych ulicach będzie zmieniony na jednokierunkowy, a niektóre odcinki ulic zostaną wyłączone z ruchu kołowego.

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych powoduje, że natężenie ruchu w rejonach cmentarzy znacznie wzrasta. Dlatego, aby uniknąć tracenia czasu na stanie w korkach i szukanie miejsca parkingowego zachęcamy, aby w tym dniu skorzystać z komunikacji miejskiej.

Jeśli jednak zdecydujemy się na jazdę własnym samochodem, pamiętajmy, aby ze względu na duże natężenie ruchu w tym okresie zachować szczególną ostrożność na drodze. Przypominamy kierowcom, aby parkowali pojazdy w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Aby podczas jazdy nie zapominali o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach - przypominają policjanci z KMP Bytom.

Apelujemy, aby wychodząc z auta nie zostawiać dokumentów, ani żadnych wartościowych rzeczy w widocznych miejscach. Pieszym przypominamy, aby po zmierzchu używali elementów odblaskowych, dzięki temu będą bardziej widoczni dla kierowców.

W tym roku dzień 1 listopada poprzedza weekend i wiele osób z pewnością skorzysta z czasu wolnego i wcześniej odwiedzi groby. Dlatego zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarzy na drogach Bytomia zostanie wprowadzona w okresie od 29 października do 2 listopada. Należy spodziewać się następujących utrudnień:

Wyłączenia ruchu kołowego:

 • odcinek ulicy Staffa od wjazdu na teren parkingu do bramy cmentarza,
 • odcinek ulicy Piekarskiej od skrzyżowania z Aleją Legionów do skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego (remont nawierzchni, możliwy ruch poprzeczny przez ulicę Piekarską w miejscu jej przecięcia z ulicami Nawrota oraz Smolenia),
 • odcinek ulicy Piekarskiej od skrzyżowania z ulicą Grottgera do skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich (remont nawierzchni),
 • odcinek ulicy Piekarskiej od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich do cmentarza komunalnego.

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicach:

 • na ulicach układu komunikacyjnego osiedla domów jednorodzinnych ulic Kwiatowej, Północnej, Słonecznej, Zielonej oraz ulicy Mickiewicza na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kwiatową do skrzyżowania z ulicą Północną,
 • odcinek ulicy Piekarskiej od skrzyżowania z ulicą Orląt Lwowskich do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego oraz dalsze utrzymanie ruchu jednokierunkowego związane z prowadzonym remontem nawierzchni na odcinku ulicy Piekarskiej od skrzyżowania z ulicą Grottgera do skrzyżowania z ulicą Orląt Lwowskich,
 • odcinek ulicy Szafranka od skrzyżowania z ulicą Staffa do skrzyżowania z ulicą Alojzjanów,
 • odcinek ulicy Kraszewskiego od skrzyżowania z Aleją Legionów do skrzyżowania z ulicą Fałata,
 • odcinek ulicy 9-go Maja od skrzyżowania z ulicą Partyzantów do skrzyżowania z ulicą Obrońców Westerplatte,
 • odcinek ulicy Grottgera od skrzyżowania z ulicą Czarneckiego do skrzyżowania z ulicą Piekarską,
 • odcinek ulicy Orląt Lwowskich od skrzyżowania z ulicą Piekarską do skrzyżowania z palcem Słowiańskim,
 • odcinek ulicy Prusa od skrzyżowania z Placem Słowiańskim do skrzyżowania z ulicą Piekarską,
 • utrzymanie ruchu jednokierunkowego na Alei Legionów (na wysokości Komendy Miejskiej Policji) oraz ulicy Żeromskiego w związku prowadzonym remontem nawierzchni ulicy Piekarskiej.

Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ulicach:

 • Powstańców Śląskich bez żadnych odcinków wyłączonych z ruchu z ograniczeniem prędkości do 30 kilometrów na godzinę,
 • odcinek ulicy Chełmońskiego od skrzyżowania z ulicą Grottgera do skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich (z brakiem możliwości przejazdu na ulicę Powstańców Śląskich).

Informacje dotyczące wprowadzonych zmian w organizacji ruchu przy cmentarzach wraz z mapkami oraz zmian kursowania autobusów i tramwajów na terenie Bytomia znajdują się również na stronie Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również