Wiadomości z Bytomia

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy

  • Dodano: 2023-05-24 08:30, aktualizacja: 2023-05-24 08:47

Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatki i kandydatów do Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy. Po raz dziesiąty przyznana ona zostanie osobom i podmiotom, które swoim działaniem dają przykład bezinteresownego oddania drugiemu człowiekowi w działalności społecznej i charytatywnej na terenie województwa opolskiego oraz śląskiego.

Nagroda może zostać przyznana w dwóch kategoriach: osoby fizyczne i podmioty zbiorowe. Mogą ją otrzymać: osoby fizyczne lub prawne, kościoły, podmioty wyznaniowe lub jednostki organizacyjne pozbawione osobowości prawnej, które działają w obszarze działań społecznych lub charytatywnych. Nominacje do wyróżnienia mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, organy administracji publicznej, podmioty gospodarcze, związki wyznaniowe i ich jednostki organizacyjne oraz osoby fizyczne (grupy minimum 5-osobowe).

Kandydatów do Nagrody Ostoi Pokoju można zgłaszać osobiście w Kancelarii UM (przy ul. Parkowej 2 w pok.128 (parter) lub przy ul. Smolenia 35 w pok. 16 (parter), przesłać listownie na adres: Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bytomiu, 41-902 Bytom, ul. Smolenia 35 lub pocztą elektroniczną na adres: zz@um.bytom.pl z tematem „Nagroda Ostoja Pokoju 2023”.

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Ostoi Pokoju im. Matki Ewy

Nagroda Ostoi Pokoju im. Matki Ewy upamiętnia Ewę von Tiele-Winckler i dzieło jej życia - „Ostoję Pokoju”. Matka Ewa jest symbolem niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, postaw i zachowań pro publico bono, aktywności na rzeczy środowiska lokalnego oraz zaangażowania w rozwiązywanie problemów społecznych.

Nagroda została ustanowiona wspólnie przez gminę Bytom, samorządy województw śląskiego i opolskiego oraz Diecezję Katowicką Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Zgłoszenia przyjmowane są  na formularzu znajdującym się na stronie internetowej BIP UM w Bytomiu w zakładce /Jak załatwić sprawę/Wydział Polityki Społecznej/Formularz zgłoszeniowy do Nagrody „Ostoi Pokoju” im. Matki Ewy (Druk ZZ-0.1), a także na stronie internetowej: www.miechowice.luteranie.pl w zakładce „Nagroda”, do 30 czerwca 2023 r.  Regulamin dostępny TU.

Liczy się data wpływu do kancelarii UM (zgłoszenia osobiste, poczta elektroniczna), oraz data stempla pocztowego dla zgłoszeń wysyłanych tradycyjną drogą pocztową.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również