Wiadomości z Bytomia

Bytom: Poszukiwani ukrywali się w pustostanie. 17-latka uciekła z placówki opiekuńczej

  • Dodano: 2023-05-24 06:30, aktualizacja: 2023-05-24 06:41

30-latek poszukiwany 4 listami gończymi i 17-latka, która uciekła z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej zostali zatrzymani przez bytomskich policjantów w pustostanie. Ponadto mężczyzna odpowie za znieważenie funkcjonariuszy, za co grozi mu do 1 roku pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec osób przebywających w budynku wyłączonym z użytku przy ulicy Piłsudskiego. Byli to 30-letni mężczyzna i 17-latka. W trakcie czynności mężczyzna był agresywny i znieważył słownie funkcjonariuszy. Na miejsce został skierowany patrol policji. Jak się okazało, 30-latek był poszukiwany czterema listami gończymi, między innymi za oszustwo i groźby karalne i od kilku lat ukrywał się przed organami ścigania.

Poszukiwani ukrywali się w pustostanie

17-latka natomiast uciekła z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej i również była poszukiwana. Oboje zostali zatrzymani. Mężczyzna trafił już za kratki, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Dodatkowo odpowie też za znieważenie funkcjonariuszy publicznych, za co grozi mu do 1 roku pozbawienia wolności.

Przypominamy, że każdy może pomóc organom ścigania w schwytaniu osoby, która ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeśli wiemy, gdzie przebywa taka osoba, możemy anonimowo poinformować o tym telefonicznie jednostkę Policji lub za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Warto też przypomnieć, że osoby ukrywające poszukiwanych muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Ukrywanie takiej osoby jest przestępstwem i grozi za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności - informują bytomscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również