Wiadomości z Bytomia

Zero tolerancji dla osób łamiących przepisy

  • Dodano: 2020-04-03 06:45, aktualizacja: 2020-04-03 07:00

1 kwietnia weszły w życie nowe przepisy związane z wprowadzonym stanem epidemii w Polsce.

Nowe zasady dotyczą m.in. przemieszczenia się, korzystania z dostępnych do tej pory publicznych przestrzeni rekreacyjnych, a także funkcjonowania punktów handlowych i pocztowych. W związku z obecną sytuacją, a także w trosce o wspólne dobro, policjanci podejmują kolejne działania. Każdy, kto nie przestrzega uregulowań i pomimo panującej sytuacji łamie zakazy musi liczyć się z mandatem karnym do 500 zł, a w rażących przypadkach skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Walka z pandemią spowodowała ograniczenia, które uległy zaostrzeniu

Jednym z powodów, były zdarzające się niepoprawne zachowania głównie ludzi młodych, którzy, korzystając z ładnej pogody, spotykali się w większych grupach. Jak pisaliśmy przedwczoraj na łamach naszych stron, tylko od piątku mundurowi nałożyli aż 17 mandatów karnych na osoby naruszające przepisy wynikające z Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Zaostrzone ograniczenia dotyczą m.in. przemieszczania się i możliwości korzystania z przestrzeni publicznej.

  • każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna
  • parki i bulwary zostają zamknięte
  • nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

Bytomscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, nieustannie patrolują ulice

Z głośników radiowozów apelują o pozostanie w domach. Przestrzegamy, że wobec łamiących przepisy wyciągnięte zostaną konsekwencje, w myśl zasady „zero tolerancji". Niestety apele płynące z każdej strony, nie przemawiają do wszystkich. Przedwczoraj stróże prawa nałożyli kolejne 8 mandatów karnych wobec osób naruszających obowiązujące przepisy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.