Wiadomości z Bytomia

[ZDJĘCIA] Bytomska kultura na warsztatach

  • Dodano: 2022-12-23 11:00

W ramach zainaugurowanej na początku roku kampanii Made in Bytom - promującej kulturalny potencjał naszego miasta, w miechowickim Pałacu odbyły się warsztaty, w których wzięli udział przedstawiciele bytomskiego sektora kultury.

Na zaproszenie odpowiedzieli przedstawiciele niemal wszystkich działających w Bytomiu instytucji kultury zarówno miejskich, jaki i marszałkowskich oraz szkół artystycznych, a także zastępca prezydenta Adam Fras oraz pracownicy Wydziału Kultury i Sportu.

- Spotkania środowisk  zaangażowanych w działania kulturalne są ważne dla rozwoju miasta. To kultura nadaje ton życiu, jest źródłem inspiracji dla rozwoju pasji i zainteresowań. Zależy nam, by do czerpania z jej niewyczerpanych zasobów zachęcić młode pokolenia - mówi zastępca prezydenta Adam Fras.

Przedstawiciele instytucji wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Ewę Zbroję - kierowniczki działu edukacji Narodowego Centrum Kultury, która poruszyła tematy związane z kulturalnymi potrzebami Polaków, lokalnym postrzeganiu roli instytucji kultury w danej społeczności i współpracy między nimi.

O rzeczach, które potrzebne są do dobrej współpracy rozmawiano w sposób tradycyjny, przy użyciu metafory, a także podczas wspólnego warsztatu kulinarnego, w którym uczestnicy pracowali pod wodzą Agaty Cichoń.

Na zakończenie spotkania wszyscy wzięli udział w koncercie w stylu folk zespołu "Zakuka" , wykonując razem z artystami Żanetą Plotnik-Krumpietz i Kubą Mitorajem piosenki ludowe oraz kolędy pochodzące z regionu Górnego Śląska i Opolszczyzny.

Kultura zawsze i wszędzie

- Cykliczne spotkania są nam - w kulturze - potrzebne, chcemy bowiem zbudować system, w ramach którego działania podejmowane w dziedzinie kultury pobudzą kreatywność, współpracę, innowacyjne działania i wzajemne zaufanie - mówi Krystyna Jankowiak - Markwica, naczelniczka Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego.

Pomysłodawcą spotkania i warsztatów był Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy współpracy z Bytomskim Centrum Kultury oraz Pałacem w Miechowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również