Wiadomości z Bytomia

Zbuduj domki dla bezdomnych kotów

  • Dodano: 2022-01-18 07:00, aktualizacja: 2022-01-17 19:01

22 stycznia o 11.00 w Pałacu w Miechowicach odbędą się warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak zbudować schronienie dla dzikich kotów oraz jak pomóc im przetrwać zimę.

Domki są czasami jedynym ratunkiem dla kotów, które nie mogąc znaleźć schronienia, sypiałyby na wolnym powietrzu, bez żadnej osłony przed zimnem czy deszczem.

- Podczas warsztatów nie tylko wspólnie zbudujemy kocie schronienia, ale dowiemy się, co powinien posiadać taki domek, jak go porządnie zabezpieczyć i gdzie najlepiej go ustawić - mówi Jagoda Stuła, koordynatorka programowa Pałacu w Miechowicach.

Warsztaty poprowadzi Anna Frydel, nauczycielka z zawodu, wielbicielka kotów z zamiłowania. W ramach warsztatów opowie jak mądrze pomagać i z czym wiąże się niesienie pomocy bezdomnym kotom.

Ma w tym duże doświadczenie, ponieważ zajmuje się wyłapywaniem kotów wolno żyjących na zabiegi kastracji i sterylizacji oraz chorych osobników w celu podjęcia ich leczenia. Anna Frydel działa  też jako szpitalny dom tymczasowy, koty przebywają u niej na czas leczenia, aby potem trafić do adopcji lub domu tymczasowego.

Co wziąć na warsztaty?

Na warsztaty warto wziąć ze sobą koce lub polary, które zostaną użyte do skonstruowania domków.

Jak się zapisać?

Na warsztaty można zapisać się dzwoniąc pod numer telefonu: 789 153 878 lub wysłać e-maila na adres: j.stula@becek.pl. Warsztaty przeznaczone są dla rodziców z dziećmi 7+ lat. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zbuduj domki dla bezdomnych kotów / fot. UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również