Wiadomości z Bytomia

Zawodnik Skarpy Bytom na Igrzyskach Olimpijskich

  • Dodano: 2024-08-07 10:30

We wtorek, 6 sierpnia Ukrainiec Jarosław Tkacz, zawodnik Skarpy Bytom rywalizował w kwalifikacjach wspinaczki sportowej w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. 22-latek był bardzo bliski awansu do ćwierćfinału. W pojedynku z Francuzem Bassą Mawem przegrał zaledwie o 0,1 s.

Uzdolniony mieszkaniec Bytomia

22-latek to mistrz i rekordzistą Ukrainy, brązowy medalista Igrzysk Światowych oraz wielokrotny zdobywca Pucharu Europy. Do naszego miasta trafił dwa lata temu i od tamtej pory trenuje w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom. Właśnie w Bytomiu przygotowywał się do igrzysk.

- Do Bytomia przyjechałem w trakcie wojny na Ukrainie. Tutaj rozwijam się jako zawodnik oraz pracuję w centrum wspinaczkowym m.in. jako routsetter (osoba tworząca ścieżki na ścianach wspinaczkowych – przyp. red.). - mówi Tkacz.

W kwalifikacjach, w walce o ćwierćfinał Tkacz rywalizował z Francuzem Bassą Mawem. Rywal minimalnie wygrał, pokonując ścianę w czasie 5,16 s. Ukrainiec miał 5,17 s. Podczas kwalifikacji Samuel Watson pobiegł w czasie 4,75 s. i ustanowił nowy rekord świata. Wcześniej w eliminacjach zawodnik Skarpy walczył z Watsonem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również