Wiadomości z Bytomia

Zaplanuj ferie w mieście

  • Dodano: 2018-01-23 07:45, aktualizacja: 2018-01-22 12:52

Jak dotąd zima w tym roku upodobała sobie inne zakątki świata. Nawet jeśli na ferie nie zrobi się biało, zimowa laba, na którą z niecierpliwością czekają uczniowie, nie musi oznaczać nudy.

Warto zapoznać się już teraz z ofertą kulturalną i sportową przygotowaną przez miasto.

Dwutygodniową labę uczniowie bytomskich szkół rozpoczną 29 stycznia. Znamy już program XVIII Zimowej Feriady Artystycznej przygotowany przez Becek. Jak co roku znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy sztuki, jak i entuzjaści nauk ścisłych. Tych pierwszych z pewnością zainteresują warsztaty teatralne, filmowe czy zajęcia plastyczne.

Dla pasjonatów zgłębiania tajników nauki przygotowano cykl poświęcony projektowaniu oraz programowaniu robotów wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków. Zajęcia poprowadzi Centrum Społecznego Rozwoju, które specjalizuje się w prowadzeniu zajęć z projektowania, budowania i programowania robotów z elementami informatyki, matematyki i fizyki skierowanymi do najmłodszych i nie tylko. Będzie też coś dla lubiących eksperymentować.

W ramach warsztatów chemicznych Fabryka wiedzy, uczestnicy poznają podstawowe pojęcia z zakresu fizyki i chemii oraz zasad przestrzegania BHP. Samodzielne wykonywanie bezpiecznych i nieskomplikowanych eksperymentów sprawi, że dzieci przenikną do świata wiedzy, pełnego niecodziennych zjawisk i tajemnic, wymagających odkrycia. Więcej o atrakcjach przygotowanych przez Becek, można znaleźć na: www.becek.pl.

Ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu mają też bytomskie domy kultury. W MDK nr 1 jak co roku organizowanie są półkolonie „Zima w mieście”, podczas których zaplanowano wyjścia do kina, kręgielni, zwiedzanie i zajęcia w Operze Śląskiej, pokazy talentów, a także liczne warsztaty w pracowniach MDK. Różnorodny program dla uczniów ma też MDK nr 2. Zajęcia potrwają od poniedziałku do piątku 10.00 do 14.30, a w soboty od 9.00 do 13.30 (zobacz szczegóły).

Warto też zapoznać się z imprezami, które przygotowuje Miejska Biblioteka Publiczna.Zajęcia dla młodych czytelników odbędą się w gmachu głownym przy pl.Sobieskiego (30 stycznia i 6 lutego  12.00 - 13.30) oraz w filiach na terenie całego miasta. Więcej informacji na:
www.biblioteka.bytom.pl/index.php/8-glowna/251-ferie-zimowe-2018.

Dla entuzjastów sportu swoje drzwi otwiera Ośrodek Sportu i Rekreacji. W programie zimowisk, znalazły się m.in. treningi na kortach tenisowych, zajęcia ogólnorozwojowe z trenerami boksu i MMA Fight Club Bytom. W czasie ferii dzieci i młodzież szkolna będzie mogła skorzystać z promocyjnej ceny biletu na basen (2 zł). Jak co roku na fanów jazdy na łyżwach czekają ślizgawki na lodowisku sztucznym przy ul. Pułaskiego. Z kolei na sezonowym lodowisku przy pl. Sobieskiego okazaniem legitymacji szkolnej od 9.00 do 15.00 będzie można jeździć za darmo (zobacz szczegóły).

Jak co roku w czasie ferii w Hali na Skarpie organizowane są bezpłatne zajęcia otwarte dla zainteresowanych szermierką. Treningi będą się odbywać w poniedziałki i czwartki od 17.00 do 19.00. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia specjalistycznego sprzętu szermierczego. Miłośników górskich wędrówek zainteresuje oferta przygotowana przez bytomski hufiec. Trzeba się jednak spieszyć z zapisami, bo zostały już ostatnie miejsca. Są jeszcze miejsca na wyjazd do Wisły Malinki i Górek Wielkich. Więcej informacji na: http://bytom.zhp.pl/1052-2/.

Zapraszamy także miłośników tenisa ziemnego na półkolonie z Górnikiem Bytom - szczegóły TUTAJ

O dzieciach i młodzieży, którzy spędzą ferie w mieście nie zapomniał Teatr Rozbark, gdzie każdego dnia od 9.30 do 13.00 organizowane będą warsztaty taneczne (taniec współczesny, hip-hop oraz zajęcia teatralno-aktorskie). Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji na: www.teatrrozbark.pl.

Dla małych kinomaniaków ofertę przygotował nie tylko Becek, ale też Dziecięcy Klub Wideo Cypisek przy ul. Wrocławskiej 76/2. W soboty, 3 i 10 lutego na dzieci od 7do 12 lat czekają seanse filmowe, a po nich zabawy z nagrodami. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów.

Na ferie zaprasza również klub TMH Polonia Bytom, który w czasie trwania ferii zimowych będzie organizował bezpłatną naukę jazdy na łyżwach dla dzieci urodzonych w 2008 roku i młodszych, chłopców jak i dziewczynek - szczegóły TUTAJ

Podczas ferii zimowych Muzeum Górnośląskie oferuje najmłodszym warsztaty artystyczne, podczas których w formie zabawy zdobędą wiedzę z zakresu sztuki, archeologii, przyrody i etnografii. Z jednej strony rozbudzą umiejętności manualne, wykonując profesjonalne mozaiki, malując piaskiem na podświetlanym stole czy malując torby we wzory inspirowane kulturą prehistoryczną; z drugiej – poznają kulturę naszych pradziadków, a to w bardzo nowoczesnej formie, bo przez udział w filmikach aktorsko–rysunkowych. Organizatorzy stawiają na dobrą zabawę, ale nie pozbawioną elementów dydaktycznych (zobacz wiecej).

Wykaz ogranizatorów stacjonarnych

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.