Wiadomości z Bytomia

Zakończył się konkurs "Zabierz psa na spacer". Dzieci odwiedziły Leśne Pogotowie

  • Dodano: 2022-08-26 07:00, aktualizacja: 2022-08-25 11:23

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu - Miechowicach po raz kolejny zorganizowało akcję związaną z rodzinnym spacerem z psem. W akcję włączyło się również Miasto Bytom i Pałac w Miechowicach. W ramach konkursu „Zabierz psa na spacer” w lipcu dzieci i młodzież regularnie wyprowadzały czworonogi. Nagrodą był wyjazd dzieci na wycieczkę do Leśnego Pogotowia w Mikołowie.

Konkurs "Zabierz psa na spacer"

Do Leśnego Pogotowia, ośrodka rehabilitacji i schroniska dla dzikich zwierząt w Mikołowie pojechali: Lilianna Męczyńska, Leon i Nina Rendchen, Basia Dziedzic oraz Wiktor Płonka, który jest podwójnym zwycięzcą, bo poznanego na spacerach psa adoptował i zabrał do swojego domu. Wizyta w Leśnym Pogotowiu to wielkie wyróżnienie, ponieważ miejsce nie jest udostępniane zwiedzającym.

Placówka w Mikołowie pomaga dzikim zwierzętom, wymagającym rehabilitacji, jak również odchowania

Podczas wycieczki dzieci musiały zachowywać się cicho, nie podchodzić do klatek, bo ratowanie dzikich zwierząt to także dbałość o zachowanie ich dzikości. Twórca ośrodka Jacek Wąsiński opowiadał również o trudach leczenia zwierząt oraz jak jego podopieczni dorastają w samodzielności z dala od ludzi i w spokoju. Dla uczestników to była bardzo pouczająca wycieczka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.