Wiadomości z Bytomia

Zakończył się konkurs "Zabierz psa na spacer". Dzieci odwiedziły Leśne Pogotowie

  • Dodano: 2022-08-26 07:00, aktualizacja: 2022-08-25 11:23

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu - Miechowicach po raz kolejny zorganizowało akcję związaną z rodzinnym spacerem z psem. W akcję włączyło się również Miasto Bytom i Pałac w Miechowicach. W ramach konkursu „Zabierz psa na spacer” w lipcu dzieci i młodzież regularnie wyprowadzały czworonogi. Nagrodą był wyjazd dzieci na wycieczkę do Leśnego Pogotowia w Mikołowie.

Konkurs "Zabierz psa na spacer"

Do Leśnego Pogotowia, ośrodka rehabilitacji i schroniska dla dzikich zwierząt w Mikołowie pojechali: Lilianna Męczyńska, Leon i Nina Rendchen, Basia Dziedzic oraz Wiktor Płonka, który jest podwójnym zwycięzcą, bo poznanego na spacerach psa adoptował i zabrał do swojego domu. Wizyta w Leśnym Pogotowiu to wielkie wyróżnienie, ponieważ miejsce nie jest udostępniane zwiedzającym.

Placówka w Mikołowie pomaga dzikim zwierzętom, wymagającym rehabilitacji, jak również odchowania

Podczas wycieczki dzieci musiały zachowywać się cicho, nie podchodzić do klatek, bo ratowanie dzikich zwierząt to także dbałość o zachowanie ich dzikości. Twórca ośrodka Jacek Wąsiński opowiadał również o trudach leczenia zwierząt oraz jak jego podopieczni dorastają w samodzielności z dala od ludzi i w spokoju. Dla uczestników to była bardzo pouczająca wycieczka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również