Wiadomości z Bytomia

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w Bytomiu nadal wstrzymane

  • Dodano: 2020-05-18 07:45, aktualizacja: 2020-05-18 08:00

Do czasu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w mieście podjęliśmy decyzję, aby zorganizowanych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży na obiektach otwartych, jak również od 18 maja w halach sportowych, nadal nie wznawiać – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Utrzymująca się w naszym mieście trudna sytuacja epidemiczna powoduje, że wszelkie kroki łagodzące obostrzenia podejmowane są z dużą ostrożnością. Tak jest m. in. w przypadku zajęć dla dzieci i młodzieży na miejskich obiektach sportowych /otwartych i zamkniętych, w tym obiektów przyszkolnych/, które decyzją władz miasta nie będą prowadzone. Dlatego też wszystkie zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Bytomski Sport Sp. z o.o. pozostają zawieszone do odwołania.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas najważniejsze. Apelujemy do wszystkich przedstawicieli klubów i stowarzyszeń działających w Bytomiu, aby zachować rozwagę przy podejmowaniu decyzji dotyczących organizacji zajęć - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Rozważamy wznowienie  zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży od 1 czerwca, ale będzie to uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w kraju i regionie – dodaje Adam Fras.

Ze Szpitala Specjalistycznego nr 1 wciąż płyną niepokojące informacje związane ze wzrostem zachorowań. Z danych przekazywanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną również wynika, że w Bytomiu przybywa osób zakażonych koronawirusem.

Trzeba pamiętać, że dzieci zakażone SARS -CoV2 zwykle nie prezentują objawów lub mają skąpy przebieg choroby, co sprzyja transmisji na dorosłych oraz utrudnia identyfikację zakażonych - mówi dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno- Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzjami rządu udostępnione zostały boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni oraz w halach i salach sportowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzył Torkacik przy ul. Tarnogórskiej 1, kompleks sportowy Orlik przy ul. Chorzowskiej 28H oraz stadion miejski przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Z kolei od 18 maja otwarte zostaną: Hala na Skarpie przy ul. Frycza-Modrzewskiego, hala przy ul. Strzelców Bytomskich oraz Kosynierów. Warto podkreślić, że w halach – w zależności od powierzchni – będzie mogło przebywać:

Hala Sportowa

Ilość osób i trenerów

Hala Sportowa na Skarpie /ul. Frycza-Modrzewskiego 5a/

Na obiekcie mogą przebywać 32 osoby + 3 trenerów

Hala Sportowa przy ul. Kosynierów 17

Na obiekcie mogą przebywać 16 osób + 2 trenerów

Hala Sportowa przy ul. Strzelców Bytomskich 131

Na obiekcie mogą przebywać 16 osób + 2 trenerów

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo w salach i halach sportowych będą obowiązywać zasady takie jak:

  • weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt (zarządca),
  • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
  • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
  • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu,
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt.

O zmianach związanych ze wznowieniem i organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem strony www.bytom.pl

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.