Wiadomości z Bytomia

Zagraniczni goście zachwyceni nowym lodowiskiem w Bytomiu

  • Dodano: 2021-04-21 06:30, aktualizacja: 2021-04-20 21:38

We wtorek, 20 kwietnia zagraniczna delegacja wizytowała Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów.

Obiekt oglądali przedstawiciele federacji hokejowych z Łotwy, Estonii i Litwy, którzy bardzo pozytywnie wypowiadali się o nowoczesnej hali.

Prace na obiekcie przy ul. Pułaskiego 71 są już na ukończeniu. Dzisiaj obiekt odwiedzili Juris Opulskis, działacz Łotewskiej Federacji Hokeja na Lodzie; Juri Rooba, menedżer generalny reprezentacji Estonii oraz Vaidas Budrauskas, sekretarz generalny Litewskiej Federacji Hokeja na Lodzie.

Przylecieli na turniej

Zagraniczni goście przylecieli do Polski na Turniej o Puchar Trójmorza, który od niedzieli odbywa się na lodowisku Jantor w Katowicach i w którym występuje również reprezentacja Polski. Działacze, korzystając z okazji, wizytowali także nową halę lodowiska w Bytomiu. Po obiekcie oprowadzali ich dwaj byli świetni hokeiści - Adam Fras, wiceprezydent Bytomia, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Zbigniew Boczkowski, prezes zarządu firmy Concret, przedstawiciel wykonawcy i Sławomir Budziński, prezes KH Polonia Bytom.

Dla hokeistów i dla kibiców

- To fantastyczny obiekt, którego atutem jest między innymi bardzo duża liczba szatni - mówił Juri Rooba, menedżer generalny reprezentacji Estonii. W hali znajduje się 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. - Drużyny będą miały tutaj świetne warunki do trenowania i grania - dodawał Litwin Vaidas Budrauskas, który sprawdzał także, jaka jest widoczność z poszczególnych miejsc, rozmieszczonych na trybunach. - Kibice też będą zadowoleni - podkreślał z uśmiechem sekretarz generalny Litewskiej Federacji Hokeja na Lodzie. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.