Wiadomości z Bytomia

Zagraniczni goście zachwyceni nowym lodowiskiem w Bytomiu

  • Dodano: 2021-04-21 06:30, aktualizacja: 2021-04-20 21:38

We wtorek, 20 kwietnia zagraniczna delegacja wizytowała Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów.

Obiekt oglądali przedstawiciele federacji hokejowych z Łotwy, Estonii i Litwy, którzy bardzo pozytywnie wypowiadali się o nowoczesnej hali.

Prace na obiekcie przy ul. Pułaskiego 71 są już na ukończeniu. Dzisiaj obiekt odwiedzili Juris Opulskis, działacz Łotewskiej Federacji Hokeja na Lodzie; Juri Rooba, menedżer generalny reprezentacji Estonii oraz Vaidas Budrauskas, sekretarz generalny Litewskiej Federacji Hokeja na Lodzie.

Przylecieli na turniej

Zagraniczni goście przylecieli do Polski na Turniej o Puchar Trójmorza, który od niedzieli odbywa się na lodowisku Jantor w Katowicach i w którym występuje również reprezentacja Polski. Działacze, korzystając z okazji, wizytowali także nową halę lodowiska w Bytomiu. Po obiekcie oprowadzali ich dwaj byli świetni hokeiści - Adam Fras, wiceprezydent Bytomia, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Zbigniew Boczkowski, prezes zarządu firmy Concret, przedstawiciel wykonawcy i Sławomir Budziński, prezes KH Polonia Bytom.

Dla hokeistów i dla kibiców

- To fantastyczny obiekt, którego atutem jest między innymi bardzo duża liczba szatni - mówił Juri Rooba, menedżer generalny reprezentacji Estonii. W hali znajduje się 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. - Drużyny będą miały tutaj świetne warunki do trenowania i grania - dodawał Litwin Vaidas Budrauskas, który sprawdzał także, jaka jest widoczność z poszczególnych miejsc, rozmieszczonych na trybunach. - Kibice też będą zadowoleni - podkreślał z uśmiechem sekretarz generalny Litewskiej Federacji Hokeja na Lodzie. 

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również