Wiadomości z Bytomia

Za parkowanie kierowcy zapłacą wkrótce kartą!

  • Dodano: 2019-08-29 07:15, aktualizacja: 2019-08-29 07:39

Już wkrótce w Bytomiu kierowcy za parkowanie w strefie płatnego parkowania będą mogli zapłacić także zbliżeniowo kartą płatniczą.

Urządzenia umożliwiające wykupienie biletu parkingowego przy użyciu karty płatniczej zostały już zainstalowane we wszystkich 74 parkomatach. Lada moment ruszą testy funkcjonowania sytemu w kilku pierwszych parkomatach.

W poniedziałek bytomscy radni podjęli uchwałę, która wprowadza nowy sposób uiszczania opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Oprócz możliwości dokonania opłaty gotówką i za pomocą Śląskiej Karty Usług Publicznych, już wkrótce zmotoryzowani będą mogli dokonywać opłat za postój zbliżeniowo, przy pomocy kart płatniczych Visa, Mastercard oraz systemu płatności BLiK .

Po wejściu uchwały w życie rozpoczną się testy produkcyjne w pierwszych dwóch parkomatach. Jeśli zakończą się pozytywnie, planujemy wdrożenie płatności kartą we wszystkich parkomatach na przełomie 2019 i 2020 – mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Wysokość opłat za postój w strefie płatnego parkowania nie ulega zmianie

Przypominamy, że parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania jest płatne w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 9.00 do 17.00 (z wyjątkiem parkingu pod Urzędem Miejskim, gdzie opłaty są pobierane w dni robocze w poniedziałki w godzinach od 8.00 do 17.30 a od wtorku do piątku od 8.00 do 15.00). Za pierwszą godzinę postoju w strefie płacimy 1,50 zł, za drugą – 1,80 zł, za trzecią – 2,10 zł, za czwartą i każdą kolejną godzinę postoju – 1,50 zł.

Koszt wprowadzenia funkcjonalności umożliwiającej dokonywanie opłat przy pomocy karty płatniczej w bytomskich parkomatach wynosi 59 tys. zł.  

Od 1 stycznia 2020 r. poszerzy się strefa płatnego parkowania w Bytomiu. Na wniosek mieszkańców, strefą zastanie objęty także odcinek ul. Chrobrego (od Piłsudskiego do Smolenia).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również