Wiadomości z Bytomia

Z kradzieży uczynili sobie stałe źródło dochodu

  • Dodano: 2022-04-13 07:00, aktualizacja: 2022-04-12 22:34

Policjanci z komisariatu IV na Szombierkach zatrzymali małżeństwo, które z kradzieży uczyniło sobie stałe źródło dochodu.

Przyłapane małżeństwo

Małżeństwo trzydziestolatków postanowiło z kradzieży uczynić sobie stałe źródło dochodu. Jednak, po kilku tygodniach przestępczej działalności wpadli w ręce policjantów z IV komisariatu. Kobieta zatrudniona była w jednym ze sklepów, gdzie na swojej zmianie oprócz pustych, niepotrzebnych opakowań i kartonów, wynosiła do pobliskiego śmietnika różnego rodzaju artykuły ze sklepu. Następnie kontaktowała się ze swoim mężem, który z kontenera wyciągał towar. Para nie zdawała sobie jednak sprawy, że kierownictwo sklepu bardzo szybko zorientuje się, że towar znika z półek, a nie zostaje sprzedany.

Pracownicy ochrony zaczęli monitorować wyjście od zaplecza sklepu i przyłapali 32-latkę, jak wyrzucała do śmietnika artykuły warte około tysiąca złotych. Od razu zawiadomiono Policję. Kobieta przyznała się do kradzieży i opowiedziała, jak wspólnie z mężem działali. Stróże prawa zatrzymali małżeństwo, a w ich mieszkaniu ujawnili skradziony wcześniej towar. Policjanci odzyskali różnego rodzaju przedmioty o łącznej wartości ponad 5,5 tysiąca złotych. Para usłyszała już zarzuty, teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również