Wiadomości z Bytomia

Z drogi śledzie, bo czołg jedzie!

  • Dodano: 2011-06-06 12:00

Bytom już po raz siódmy opanowały pojazdy militarne. Wszystko to za sprawą III Śląskich Manewrów w ramach VII Zlotu Pojazdów Militarnych, który w ten weekend odbywa się w trzech śląskich miastach: Bytomiu, Radzionkowie i Tarnowskich Górach.

Tradycyjnie VII Zlot Pojazdów Militarnych rozpoczął się paradą na bytomskim Rynku. Ponad 20 wojskowych pereł, miedzy innymi transporter gąsienicowy FV, obsadzony przez oddziały brytyjskie, half track w wersji Ma6 z zestawem przeciwlotniczym oraz potężny star z kontenerem sanitarnym, prezentowały się publiczności licznie przybyłej do naszego miasta. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w wojskowym UAZie, potrzymać prawdziwy karabin albo przymierzyć oryginalny amerykański hełm. Przy dźwiękach muzyki granej przez Orkiestrę Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu przeprowadzono konkurs elegancji.

Następnie uczestniczy zlotu udali się w uroczystej paradzie ulicami miasta do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, gdzie odbył się konkurs kierowania samochodem cywilnym w alkohologoglach.

Finał tegorocznych manewrów, podczas których przeprowadzone zostaną inscenizacje walk, odbędzie się dziś na terenie Dolomitów - Lazarówka w Bytomiu od  11:00. Nie lada gratką dla miłośników pojazdów militarnych będzie prezentacja zabytkowego czołgu lekkiego pantera, a także najnowszego dziecka polskiego przemysłu zbrojeniowego czołgu F 91, który jest obecnie używany podczas działań zbrojnych w Afganistanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również