Wiadomości z Bytomia

Wznowiony ruch tramwajów w Chorzowie na ul. 3 Maja. Będzie tymczasowa linia na 10

  • Dodano: 2023-01-23 06:15, aktualizacja: 2023-01-22 18:37

W poniedziałek 23 stycznia na ul. 3 Maja w Chorzowie wróci ruch tramwajowy. Uruchomiona zostanie tymczasowa linia tramwajowa nr 10 do Bytomia, która będzie kursować na trasie Bytom Szkoła Medyczna - Rozbark - osiedle Arki Bożka - Łagiewniki Zajezdnia - Chorzów Targowisko - Ruda Śląska Chebzie.

Ze względu na toczące się prace w rejonie dawnej Huty Kościuszko, przez najbliższe miesiące nie będzie możliwości przejazdu między ul. Metalowców a estakadą, tym samym tramwaje w Chorzowie z ul. 3 Maja nie będą kursować w stronę Katowic. W związku z tym powstanie tymczasowe połączenie, które umożliwi tramwajom jadącym ulicą 3 Maja skręt w lewo w stronę Bytomia i przeciwnie.

Wraca ruch tramwajów w Chorzowie na ul. 3 Maja. Rusza tymczasowa linia nr 10 z Bytomia do Chorzowa

To oznacza, że od najbliższego poniedziałku 23 stycznia tramwaje linii nr 10 będą kursować w relacji między pętlą w Rudzie Śląskiej - Chebziu a przystankiem Bytom Szkoła Medyczna przez Chorzów, Łagiewniki, osiedle Arki Bożka oraz Rozbark i pl. gen. Sikorskiego. Warto podkreślić, że równocześnie od 23 stycznia zawieszona zostanie linia tramwajowa nr 56, która obecnie kursuje na trasie Bytom Szkoła Medyczna - Łagiewniki Media Markt.

Nowy rozkład jazdy linii tramwajowej nr 10 dostępny jest na stronie ZTM Rozkłady Jazdy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również