Wiadomości z Bytomia

Ruszył remont budynku Rady Miejskiej w Bytomiu

  • Dodano: 2023-01-19 11:15

Stanęły już rusztowania na elewacji budynku, w którym mieści się sala sesyjna oraz kancelaria Rady Miejskiej. Obiekt przy ul. Parkowej 2 doczeka się kompleksowej termomodernizacji, a koszt inwestycji to prawie 2 mln zł.

Przybudówka do zabytkowego gmachu Urzędu Miejskiego w Bytomiu, powstała w latach 70. ubiegłego wieku. Prosta, toporna bryła „doczepiona” do zabytkowego klasycystycznego gmachu ratusza, jak większość budynków powstałych za komuny - nie zachwyca.

Ponadto obiekt nie był remontowany wiele lat, co nie tylko widać gołym okiem, ale i czuć, zwłaszcza zimą, kiedy na obrady Rady Miejskiej, czy inne spotkania organizowane w sali sesyjnej, lepiej nie przychodzić bez wierzchniego okrycia.

- Straty ciepła są duże. Ciepło ucieka przez stare, nieocieplone mury i nieszczelne okna, co widać w rachunkach za utrzymanie budynku. Dzięki modernizacji energetycznej budynku, w znacznym stopniu ograniczymy to zjawisko i podwyższymy jego standard energetyczny, a w efekcie zaoszczędzimy na energii - mówi Krzysztof Maksysz, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów.

Cieplej i efektywniej

Modernizacja energetyczna obejmuje m.in. ocieplenie ścian i piwnic, a także zaizolowanie stropów, wymianę okien, drzwi i oświetlenia na energooszczędne. Zmodernizowana zostanie też instalacja centralnego ogrzewania, a cały budynek dostosowany do przepisów przeciwpożarowych.

Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 4.3.1 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej - ZIT. Inwestycja ma zostać zrealizowana w II kwartale 2023 roku.

remont budynku rady miejskiej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również