Wiadomości z Bytomia

Wymazobus jeździ od dzisiaj po Bytomiu

  • Dodano: 2020-04-23 07:30, aktualizacja: 2020-04-23 07:49

Pojazd przystosowany do pobierania wymazów od osób pozostających w kwarantannie wyjedzie już w piątek, 24 kwietnia na ulice naszego miasta i nie tylko. Miasto podpisało umowę z firmą medyczną, dzięki czemu skróci się czas oczekiwania na pobranie próbki do badania.

Ponieważ liczba osób oczekujących na wykonanie testu na obecność koronawirusa rośnie, prezydent Mariusz Wołosz zdecydował się wesprzeć służbę zdrowia i pomóc bytomianom czekającym w domach na pobranie wymazu. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków gminy Bytom.

Będziemy się starali przebadać jak największą liczbę oczekujących osób. W pierwszej kolejności próbki do badania będą pobierane od personelu medycznego bytomskich szpitali. Następnie wymazobus pojedzie do pozostałych mieszkańców Bytomia, wskazanych przez bytomską Stację Sanitarno - Epidemiologiczną  - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Mobilny zespół do pobierania testów będzie kursować 12 godzin dziennie

Zakładamy, że w ciągu dnia uda się pobrać wymazy od około 50 osób - mówi Jarosław Więcław, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej. Zespół do pobierania testów w kierunku koronawirusa będzie funkcjonował tak długo jak to będzie  konieczne - dodaje.

Wymazy do badania w kierunku koronawirusa pobierze specjalnie przeszkolony personel, zabezpieczony w środki ochrony osobistej.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Hajer

    Wszystko fajnie tylko czemu giną pobrane próbki? Sanepid twierdzi, że pobrana ode mnie próbka nie dotarła do laboratorium. To gdzie ona jest? Posłuży za broń biologiczną czy może jako fikcyjna poszlaka w przestępstwie? Czy oni wiedzą z czym mają do czynienia? Na to pewnie znajdzie się paragraf.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.