Wiadomości z Bytomia

Wyjątkowe atrakcje dla małych pacjentów ze Szpitala Specjalistycznego nr 2

  • Dodano: 2020-12-10 13:15

Mikołajki to wyjątkowe i radosne święto.

W tym czasie w szczególnie trudnej sytuacji są dzieci, które przebywają w szpitalach, a ze względu na pandemię, mają jeszcze bardziej ograniczony kontakt z bliskimi. Dlatego we współpracy z Fundacją „Dr Clown”, Amazon zorganizował świąteczne atrakcje dla małych pacjentów z sześciu placówek znajdujących się w pobliżu centrów logistycznych firmy. Kolorowe iluminacje, bożonarodzeniowe choinki i występy artystyczne wprowadziły promyk nadziei i radości do szpitalnych pomieszczeń.

Wyjątkowe odwiedziny w Szpitalu Specjalistycznym nr 2

W mikołajkowy weekend w sześciu szpitalach zlokalizowanych w pobliżu centrów logistyki e-commerce Amazon zorganizowano wyjątkowe atrakcje dla dzieci. Małych pacjentów, którzy nie mogą spędzić tego czasu w domu, wśród najbliższych, odwiedzili wolontariusze firmy oraz Fundacji „Dr Clown”. Specjalnie dla podopiecznych szpitali przygotowano ponad 700 prezentów, kolorowe iluminacje, świąteczne choinki i występy artystyczne. Dzieci ze Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu mogą cieszyć się pięknie przybraną choinką, która zdobiąc teren szpitala niesie świąteczny nastrój i wywołuje uśmiech na twarzach pacjentów.

Od ponad 20 lat wykorzystujemy dobroczynne właściwości uśmiechu by wspierać chorych w powrocie do zdrowia. W obecnej sytuacji dzieci w szpitalach są jeszcze bardziej odizolowane i mają utrudniony kontakt z najbliższymi, co wzmaga w nich poczucie niepewności i strachu. Doktorzy Clowni na co dzień dbają o to, aby dzieci miały jak najwięcej okazji do radości. Szczególnie teraz, w tym przedświątecznym czasie jest to dla nas ważne, by każdy pacjent otrzymał ciepło i odrobinę magii. Choinka, prezenty, a także występy naszych wolontariuszy z pewnością wywołają promienne uśmiechy na twarzach małych pacjentów! – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

5 i 6 grudnia wolontariusze Amazon i Fundacji „Dr Clown”, która jako jedyna w Polsce realizuje program terapii śmiechem, odwiedzali małych pacjentów przebywających w placówkach medycznych. Świąteczne atrakcje przygotowano dla podopiecznych Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, szpitala „Zdroje” w Szczecinie, Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci Łupkowa, Ośrodka im. M. Konopnickiej w Łodzi oraz Milickiego Centrum Medycznego. Ponadto, każde z centrów logistyki Amazon dostarczy 200 paczek żywnościowych dla osób starszych oraz dzieci i rodzin o specjalnych potrzebach.

Partnerem tej akcji jest Polski Czerwony Krzyż

Na stałe zatrudniamy w Polsce ponad 18 tysięcy osób, to ogromna odpowiedzialność, również wobec lokalnych społeczności. Na akcje przedświąteczne przeznaczamy ponad pół miliona złotych. Dlatego bardzo nas cieszy, że pracownicy Amazon zadbali o świąteczną atmosferę, niosąc pomoc i wsparcie chorym dzieciom oraz potrzebującym rodzinom. Mamy nadzieję, że nasza akcja wprowadziła promyk nadziei i radości do szpitalnych pomieszczeń. – mówi Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również