Wiadomości z Bytomia

Miliony dla szpitala

  • Dodano: 2020-09-03 08:00, aktualizacja: 2020-09-02 20:26

Radni jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem pieniędzy Szpitalowi Specjalistycznemu nr 1 na pokrycie strat lecznicy za 2019 rok. Na konto szpitala trafi prawie 11 milionów zł.

Zgodnie z Ustawą o działalności leczniczej publiczny zakład opieki zdrowotnej ma obowiązek pokryć stratę netto w ciągu 9 miesięcy od zatwierdzenia sprawozdania finansowego. W przypadku bytomskiego szpitala termin ten upływa w pierwszej połowie kwietnia 2021 roku.

Jak wynika ze sprawozdania  finansowego „Jedynki” za ubiegły rok, placówka poniosła stratę w wysokości ponad 13 mln zł, która po dodaniu 2,5 mln kosztów amortyzacji zamknęła się w kwocie prawie 11 mln zł.

Aby zapewnić pacjentom ciągłość udzielania świadczeń zdrowotnych oraz poprawić sytuację finansową placówki konieczne jest zarezerwowanie tej kwoty w budżecie, a następnie przeznaczenie jej na pokrycie straty netto, w tym na częściowe uregulowanie występujących w jednostce zobowiązań wymagalnych.

Od początku prowadzimy działania mające na celu zmniejszenie straty szpitala. Jest to konieczne, by nie dopuścić do likwidacji tej ważnej dla miasta placówki. Cieszę się, że w tym ważnym dla miasta temacie radni byli jednomyślni - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również