Wiadomości z Bytomia

Wspólne kontrole w środkach transportu zbiorowego

  • Dodano: 2021-10-29 06:45, aktualizacja: 2021-10-29 06:54

Policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu prowadzą kontrole w środkach transportu zbiorowego.

Epidemia Covid-19 w dalszym ciągu trwa, a liczba zachorowań niestety z dnia na dzień wzrasta. W dalszym ciągu obowiązują nas restrykcje związane z wprowadzeniem stanu epidemii. Zakrywanie ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, zachowywanie dystansu społecznego nadal obowiązuje w całym kraju. Są to wymagania, które obowiązują również w środkach transportu zbiorowego. Niestety są osoby, które nie stosują się do obowiązujących przepisów i nie zakładają maseczek tam, gdzie jest to obowiązkiem.

Zdarzają się też tacy, którzy celowo tego nie robią, narażając nie tylko siebie, ale i innych. Dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta policjanci wspólnie z pracownikami Inspektoratu Sanitarnego prowadzą kontrole między innymi w środkach komunikacji miejskiej.

Kontrole mundurowych

Wczoraj dzielnicowi z komisariatu na Szombierkach sprawdzali, czy podróżujący w tramwajach i autobusach pamiętają o używaniu maseczek i zachowaniu dystansu. Tam, gdzie jest to możliwe, policjanci pouczają i tłumaczą zasadność wprowadzonych obostrzeń. Jednak wciąż zdarzają się takie osoby, które w rażący sposób lekceważą przepisy i wobec nich wyciągane są konsekwencje. Stróże prawa i inspektorzy z Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Bytomiu zapowiadają kolejne wspólne kontrole, pod kątem stosowania się do zaleceń w zakresie przestrzegania zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Akcje takie prowadzone będą zarówno w środkach transportu publicznego, jak i w placówkach handlowych, gastronomicznych i usługowych. Pamiętajmy, że to od naszej odpowiedzialnej postawy zależy zdrowie nasze i naszych najbliższych, chrońmy je wszyscy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również