Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Wielkie święto tańca w Bytomiu

  • Dodano: 2016-04-28 08:15, aktualizacja: 2016-04-27 13:08
Już po raz dziewiąty scena Opery Śląskiej będzie gościć tancerzy działających w naszym regionie ośrodków kultury. Na 29 kwietnia br. zaplanowano bowiem Galę Baletową z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.
 
 
Podczas tegorocznej edycji zatańczą artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Rozbark oraz Małego Śląska z Radzionkowa. Artyści zaprezentują wybrane fragmenty spektakli z własnego repertuaru oraz choreografie przygotowane specjalnie na tę okazję. 
 
 
Nie zabraknie też gości z największych zespołów baletowych w Polsce. Wystąpią soliści Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Krakowskiej i Baletu Dworskiego – Cracovia Danza.
 
 
Na scenie zobaczymy też popis młodych artystów Hungarian Dance Academy z Budapesztu, laureatów tegorocznego IX Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych.
 
 
W uroczystym koncercie zaprezentują się także studenci Wydziału Tańca PWST oraz najlepsi uczniowie i absolwenci bytomskiej szkoły baletowej. Nad spektaklem będzie czuwał, jak w poprzednich latach, choreograf reżyserujący widowisko – Henryk Konwiński, wybitny artysta znany śląskiej i ogólnopolskiej publiczności z wielu znakomitych spektakli baletowych, operowych i teatralnych.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.