Wiadomości z Bytomia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 zagra w Bytomiu!

  • Dodano: 2020-01-09 10:30

198 wolontariuszy uzbrojonych w puszki wyruszy w najbliższą niedzielę na ulice Bytomia kwestować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak na WOŚP przystało, będą licytacje i dużo zabawy, a na finał zagrają Róże Europy.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Bytomiu w muszli koncertowej w Parku Miejskim

Rozpocznie się od mocnego uderzenia - występu Górniczej Orkiestry Dętej (o 13.00). Później zagrają: Fresco, Dox, Kwiato, Fainted, Hern, Prosecutor.

O 18.00 rozpocznie się licytacja podarowanych dla orkiestry przedmiotów: złotych i srebrnych serduszek, kubków, czapek, karnetów do Legendii, zabiegów kosmetycznych. Jest też książka z autografem Cezarego Żaka, a jedna z cukierni przygotowała tort na 100 osób. dochód z jego sprzedaży także zasili konto WOŚP.

Gwiazdą wieczoru będą Róże Europy (początek koncertu o 19.00), a o 20.00 - jak w całym kraju rozbłyśnie światełko do nieba.

Od kilku lat na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestuje Stowarzyszenie Rowerowy Bytom. Kilkukilometrowy przejazd rowerzystów rozpocznie się o 11.00 na bytomskim Rynku, a zakończy tuż przed 13.00 w Parku Kachla. Warto dodać, że lider Stowarzyszenia Rowerowy Bytom Roman Badura w ubiegłym roku uzbierał najwięcej pieniędzy. Jego rekord puszki to 4 334,08 zł. W sumie rok temu na rzecz wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 130 449,01 zł.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 zagra w Bytomiu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również