Wiadomości z Bytomia

Wiadukt nad ul. Chorzowską zamknięty: sprawdź objazdy na weekend 21-23 czerwca

  • Dodano: 2024-06-21 13:15

W związku z kolejnym etapem prac związanych z przebudową wiaduktu nad ul. Chorzowską, w piątek 21 czerwca około 22:00 wstrzymana zostanie możliwość przejazdu pod wiaduktem nad ul. Chorzowską. Przejazd pod wiaduktem będzie możliwy dopiero późno w nocy z soboty na niedzielę – z 22 na 23 czerwca.

Będą objazdy

Na czas utrudnień związanych z zamknięciem drogi pod wiaduktem na ul. Chorzowskiej, wykonawca przygotował objazdy. Przejazd z centrum w stronę Chorzowa możliwy będzie ulicami: Siemianowicką i al. Jana Pawła II. Z kolei kierowcy jadący od strony Chorzowa do centrum, będą mogli skorzystać z dwóch możliwości: przejazdu al. Jana Pawła II i ulicą Siemianowicką oraz objazdem ulicami: Chorzowską – Tuwima – Kilara i dalej Łagiewnicką.

Kierowcy jadący od strony ul. Pszczyńskiej oraz osiedla przy ul. Tuwima i Głowackiego, aby dojechać do centrum miasta będą musieli korzystać z objazdu ulicami: Tuwima, Kilara i Łagiewnicką do pl. Wolskiego. Dojazd ul. Chorzowską od strony Chorzowa do ul. Pszczyńskiej i Siennej zostanie utrzymany.

Piesi nie przejdą pod wiaduktem

Ruch pieszy w rejonie wiaduktu nie będzie możliwy. Wykonawca wprowadzi specjalne tablice informacyjne umieszczone w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań wskazujące kierunek dojścia do ul. Chorzowskiej, Tuwima, Miarki, Katowickiej oraz Witczaka. Trasa została ustalona następującymi ulicami: Siemianowicką – Sienną – Pszczyńską – Chorzowską – Tuwima.

Komunikacja autobusowa

Autobusy linii M3, 92, 127, 227 i 830 kursujące ulicą Chorzowską, na czas zamknięcia przejazdu pod wiaduktem będą korzystać ze zmienionych tras. Autobusy tych linii pojadą ulicami: Miarki – Chorzowską – Siemianowicką – al. Jana Pawła II – Chorzowską oraz Chorzowską – al. Jana Pawła II – Siemianowicką – Witczaka. W związku z objazdami przystanek Bytom Teatr Tańca zostanie wyłączony z obsługi, zaś dodatkowym przystankiem na zmienionej trasie będzie Rozbark Siemianowicka.

Ruch przywrócony zostanie w nocy z soboty na niedzielę (z 22 na 23 czerwca).

Wiadukt nad ul. Chorzowską zamknięty: sprawdź objazdy na weekend 21-23 czerwca

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również