Wiadomości z Bytomia

Weronika Falkowska wygrywa Halowy Puchar Polski w Bytomiu

  • Dodano: 2021-11-08 07:00, aktualizacja: 2021-11-08 07:09

Zwycięstwem Weroniki Falkowskiej zakończył się w niedzielę, 7 listopada trzydniowy turniej LOTOS PZT Halowy Puchar Polski "Gramy dalej", rozgrywany na kortach Górnika Bytom.

W popołudniowym finale spotkały się dwie zawodniczki LOTOS PZT Team, a najwyżej rozstawiona Falkowska pokonała w nim dopiero w super tie-breaku Martynę Kubkę (nr 2.) 4:6, 7:5, 10-6.

Falkowska triumfuje w Bytomiu

W ten sposób Falkowska wyjeżdża z Bytomia z czekiem na sumę 14 tysięcy złotych, a Kubka zarobiła w imprezie 10 tys. zł. Obie pokazały się w niedzielę z dobrej strony i walczyły zacięcie o każdy punkt. Dosłownie pojedyncze wymiany zadecydowały o końcowym sukcesie Weroniki, która w całej imprezie straciła tylko jednego seta, właśnie w finale.

Weronika Falkowska w niedzielę jako pierwsza awansowała do finału, pewnie pokonując 6:3, 6:3 Laurę Kowalik, która dzień wcześniej wyeliminowała nieoczekiwanie w 1/4 finału Joannę Zawadzką, rozstawioną z numerem trzecim. Natomiast bardziej zacięty był drugi przedpołudniowy półfinał, rozgrywany równolegle na sąsiednim korcie. Spotkały się w nim dwie wysoko rozstawione zawodniczki, a losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero w super tie-breaku. W nim turniejowa „dwójka", Martyna Kubka, okazała się lepsza od „czwórki” - Julii Oczachowskiej 6:4, 5:7, 10-6, tracąc pierwszego seta w imprezie.

Warto dodać, że w przyszły weekend, w dniach 12-14 listopada, taki sam turniej, ale mężczyzn, rozegrany zostanie w Sobocie koło Poznania. Tam również w puli nagród będzie 58. tys. zł, a premie za poszczególne rundy będą na tym samym poziomie, co w Bytomiu.

- W tym roku rozgrywamy tylko dwa turnieje w ramach LOTOS PZT Halowy Puchar Polski, ale za to z kuszącymi pulami nagród, o wiele wyższymi, niż przed rokiem, jeśli zsumować tamte cztery imprezy. To jeden ze sposobów, w jaki chcemy pomóc polskim tenisistom, stwarzając im możliwość zarobienia pieniędzy w przerwie między sezonami. Cieszymy się, że z tej szansy skorzystały tak dobre zawodniczki, jak Weronika i Martyna, bo w Bytomiu miały okazję sprawdzić przy okazji swoją formę i nie zawiodły. Za tydzień przekonamy się jak się zaprezentują nasi tenisiści w Sobocie - uważa prezes PZT Mirosław Skrzypczyński.

Wyniki niedzielnych meczów:

1/2 finału:

  • Weronika Falkowska (nr 1.) - Laura Kowalik 6:3, 6:3;
  • Martyna Kubka (nr 2.) - Julia Oczachowska (nr 4.) 6:4, 5:7, 10-6;

finał:

  • Weronika Falkowska (nr 1.) - Martyna Kubka (2.) 4:6, 7:5, 10-6.
Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również