Wiadomości z Bytomia

Wernisaż wystawy "Zapomniani bohaterowie. Polscy lotnicy we Francji 1940 r."

  • Dodano: 2011-11-27 15:45, aktualizacja: 2012-07-27 14:48

25 listopada w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu uroczyście otwarto wystawę pod tytułem "Zapomniani bohaterowie. Polscy lotnicy we Francji 1940 r.". Obejrzyj fotorelację z tego wydarzenia!

 

Wystawa miała na celu przybliżyć okres walki polskich pilotów w wojnie obronnej Francji w roku 1940. Autorzy wystawy skupili się w głównej mierze na kilku wybranych postaciach polskiego lotnictwa, którzy swoimi życiorysami prezentowali typowe życie pilotów tych czasów.

 

W czasie zwiedzania ekspozycji można było obejrzeć wiele archiwalnych fotografii, cyfrowych wizualizacji samolotów tego czasu w historii, mundurów, kombinezonów lotniczych, a nawet miniaturowych modeli maszyn. Oprócz tego dla zwiedzajacych dostępny był między innymi jedyny tego rodzaju w Polsce typ śmigła, a także symulator lotów, na którego prezentację wydzielono osobne pomieszczenie.

 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 1 kwietnia 2012 roku w Muzeum Górnośląskim w godzinach otwarcia muzeum.

 

Czy podobają wam się tego typu inicjatywy w naszym mieście i czy chętnie obejrzelibyście więcej tego rodzaju wystaw w Bytomiu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

 

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również