Wiadomości z Bytomia

Wernisaż wystawy malarskiej w SqArt Gallery

  • Dodano: 2023-06-21 11:30

Maciej Durski, artysta wizualny zajmujący się malarstwem abstrakcyjnym, wystawi swoje prace w Bytomiu. Wernisaż jego prac odbędzie się w czwartek, 22 czerwca o 18.00 w SqArt Gallery przy ul. Wrocławskiej 32/34.

W swojej sztuce artysta bada przede wszystkim możliwości formalne dwuwymiarowego dzieła, a  największy nacisk kładzie na jego kolorystykę, kompozycję oraz strukturę.

W sztuce fascynuje mnie przede wszystkim proces tworzenia się materii malarskiej. Praca nad obrazem stanowi akt najczystszej, artystycznej ekspresji. Rozmieszczone na płaszczyźnie barwne plamy i dynamiczne pociągnięcia pędzla stają się tajemniczymi figurami, sylwetkami, czy portretami. Moja twórcza praca podąża w kierunku przypadkowej plamy koloru, która następnie stanowi część niemalże figuratywnego przedstawienia - mówi o swojej twórczości Maciej Durski.

Wernisaż wystawy malarskiej w SqArt Gallery

Prace artysty znajdują się w zbiorach National Gallery of N. Macedonia, galeriach Dagma Art w Katowicach, Art Of Poland w Warszawie oraz w Muzeum Ochorowiczówka w Wiśle.

W swoim dorobku artystycznym posiada zarówno wystawy indywidualne, jak i zbiorowe. Na podejmowane przez Durskiego twórcze eksperymenty znaczący wpływ mają podróże do Norwegii oraz Włoch, gdzie w 2019 wziął udział we Florence Biennale we Florencji.

Wystawa potrwa do 30 lipca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również