Wiadomości z Bytomia

Wąskotorówka kursuje już systematycznie

  • Dodano: 2021-06-07 06:30, aktualizacja: 2021-06-06 19:56

Do września bytomska wąskotorówka będzie kursowała systematycznie na trasie z Bytomia przez Tarnowskie Góry do Miasteczka Śląskiego.

Pociąg będzie woził pasażerów w każdą sobotę i niedzielę

Wąskotorówka będzie odjeżdżać z bytomskiego dworca o godzinie 9:00, 12:00 oraz o 16:00. Powrót można zaplanować na 10:30, 13:30 oraz 17:30 (wyjazd z Miasteczka Śląskiego). Skład posiada wagon do przewozu rowerów oraz większych bagaży.

Jaki jest koszt przejazdu?

Dzieci do lat 4 mogą skorzystać z przejazdu bezpłatnie. Bilet dla dorosłych kosztuje 16 złotych, a ulgowy 8. Bilet ulgowy przysługuje uczniom oraz studentom do 26 roku życia oraz osobom niepełnosprawnym. W ofercie są również bilety rodzinne. Dla osoby dorosłej wraz z dzieckiem (do 16 roku życia) obowiązuje bilet za 22 złote (1+1). Z kolei dwójka dorosłych oraz dwójka dzieci do lat 16 pojadą za 42 złote (2+2). Bagaż podręczny, w tym wózki oraz rowery są w cenie biletu. Bilety dostępne są u kierownika pociągu bądź konduktora.

Należy pamiętać, że przystanki Elektrociepłownia Szombierki oraz Dąbrowa Miejska działają na żądanie. Pociąg zatrzyma się w przypadku obecności pasażerów na peronie oraz zgłoszenia chęci wysiadania u kierownika pociągu.

Zwiedzanie stacji

Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy. Chętni mają do dyspozycji dwa terminy w każdą niedzielę - 11:40 oraz 14:30. Przewodnik przez około godzinę będzie opowiadał o ciekawostkach związanych z koleją wąskotorową oraz z samą stacją kolei. Podczas zwiedzania będzie czynny sklep z pamiątkami znajdujący się w Izbie Tradycji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również