Wiadomości z Bytomia

Walka z przestępczością narkotykową w Bytomiu trwa! 9 osób zatrzymanych w dwa dni

  • Dodano: 2025-06-30 07:45, aktualizacja: 2025-06-30 07:57

Walka z przestępczością narkotykową to jeden z priorytetów dla policjantów bytomskiej jednostki. W ciągu dwóch dni stróże prawa zatrzymali aż 9 osób w związku z posiadaniem przez nich substancji zabronionych. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Bytomscy mundurowi sukcesywnie zwalczają przestępczość narkotykową

Wyeliminowanie substancji niedozwolonych z ulic naszego miasta to jeden z priorytetów dla policjantów tutejszej jednostki. Za ich posiadanie, w czwartek i piątek policjanci zatrzymali aż 9 osób. Łącznie zabezpieczyli ponad 40 gramów marihuany oraz ponad 4 gramy amfetaminy.

Zatrzymanym osobom za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza artykuł 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Każda ilość, nawet znikoma posiadanych środków odurzających, jest zabroniona i podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary w sytuacji, gdy podejrzany posiadał znaczną ilość narkotyków. W takim przypadku grozi do 10 lat więzienia.

Policja apeluje i przypominamy!

Narkotyki i dopalacze to nie tylko konflikt z prawem. Substancje te prowadzą do uzależnienia, trwałych problemów zdrowotnych, a nawet do śmierci! Skutki mogą być tragiczne już po pierwszej dawce.

- Pamiętaj, że nawet jedna próba może nieść za sobą poważne konsekwencje. Jeżeli widzisz osobę pod wpływem lub masz informację o ich rozpowszechnianiu, nie zwlekaj, powiadom Policję - przypominają mundurowi.

Problem z uzależnieniem - gdzie szukać pomocy?

  • 800 060 800 – Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
  • 801 199 990 – Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania
  • 801 889 880 – Telefon Zaufania Uzależnienia behawioralne
  • 800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
  • 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 – Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również