Wiadomości z Bytomia

W pociągu okradł studentkę z Nigerii

  • Dodano: 2021-11-03 07:30, aktualizacja: 2021-11-03 07:44

Kryminalni z komisariatu w Stroszku zatrzymali 38-letniego sprawcę kradzieży. Mężczyzna podróżując pociągiem zabrał bagaż należący do młodej studentki pochodzącej z Nigerii.

Kilka dni temu do komisariatu w Stroszku zgłosiła się młoda obywatelka Nigerii. Kobieta powiadomiła policjantów, że w trakcie podróży pociągiem relacji Warszawa-Katowice, ktoś zabrał jej bagaż. W środku znajdowały się trzy laptopy, telefon komórkowy oraz ważne dla studentki dokumenty. Według przekazanych przez 21-latkę informacji jeden z przedmiotów mógł znajdować się na terenie Bytomia.

Zatrzymanie złodzieja

Śledczy natychmiast przystąpili do jego poszukiwania. Na podstawie analizy nagrań z monitoringu ustalili rysopis sprawcy, a następnie jego tożsamość. Złodziejem okazał się 38-letni mieszkaniec Wąbrzeźna pracujący na terenie naszego miasta. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a skradzione przedmioty wartości 16 tysięcy złotych wróciły do właścicielki. Rabuś odpowie nie tylko za kradzież, lecz także za posiadanie narkotyków, które stróże prawa znaleźli w jego mieszkaniu. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ech

    Piekne świadectwo naszego kraju wystawił

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.