Wiadomości z Bytomia

W pociągu okradł studentkę z Nigerii

  • Dodano: 2021-11-03 07:30, aktualizacja: 2021-11-03 07:44

Kryminalni z komisariatu w Stroszku zatrzymali 38-letniego sprawcę kradzieży. Mężczyzna podróżując pociągiem zabrał bagaż należący do młodej studentki pochodzącej z Nigerii.

Kilka dni temu do komisariatu w Stroszku zgłosiła się młoda obywatelka Nigerii. Kobieta powiadomiła policjantów, że w trakcie podróży pociągiem relacji Warszawa-Katowice, ktoś zabrał jej bagaż. W środku znajdowały się trzy laptopy, telefon komórkowy oraz ważne dla studentki dokumenty. Według przekazanych przez 21-latkę informacji jeden z przedmiotów mógł znajdować się na terenie Bytomia.

Zatrzymanie złodzieja

Śledczy natychmiast przystąpili do jego poszukiwania. Na podstawie analizy nagrań z monitoringu ustalili rysopis sprawcy, a następnie jego tożsamość. Złodziejem okazał się 38-letni mieszkaniec Wąbrzeźna pracujący na terenie naszego miasta. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a skradzione przedmioty wartości 16 tysięcy złotych wróciły do właścicielki. Rabuś odpowie nie tylko za kradzież, lecz także za posiadanie narkotyków, które stróże prawa znaleźli w jego mieszkaniu. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ech

    Piekne świadectwo naszego kraju wystawił

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również