Wiadomości z Bytomia

W lutym bezpłatne badania mammograficzne w Bytomiu

  • Dodano: 2023-01-24 06:30, aktualizacja: 2023-01-23 17:19

Już po raz kolejny Lux Med Diagnostyka zaprasza pacjentki na badania mammograficzne. 17 lutego w godzinach od 8.30 do 14.30 mobilny gabinet medyczny, będzie stacjonować na bytomskim Rynku.

 - Szczególnie zachęcamy panie urodzone w 1973 roku, które po raz pierwszy mają możliwość wykonać mammografię w programie. Przypominamy też, że do końca 2023 roku po raz ostatni bez skierowania badanie będą mogły wykonać panie, które urodziły się w 1954 roku - zachęca Lux Med.

Mammografia pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju - wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. W przypadku wykrycia jakichkolwiek zmian pacjentki kierowane są do lekarza.

Bezpłatne badania mammograficzne w Bytomiu

Bezpłatna mammografia skierowana jest dla ubezpieczonych Pań w wieku 50-69 lat (roczniki 1972-1953), które w ciągu minimum dwóch lat (lub nigdy) nie wykonywały mammografii w ramach badań profilaktycznych. Z badań mogą skorzystać także panie, które są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2).

Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Aby wziąć udział w badaniach, trzeba się wcześniej zarejestrować dzwoniąc pod nr tel.: 58 666 24 44, 22 338 19 60 lub na dedykowanej stronie internetowej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również