Wiadomości z Bytomia

W Bytomiu wybudują wodny plac zabaw. Koszt? Prawie 1 mln zł

  • Dodano: 2021-02-02 08:45, aktualizacja: 2021-02-02 08:47

Latem tego roku w sąsiedztwie kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim im. F. Kachla powstanie wodny plac zabaw. 1 lutego Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, który za blisko 1 mln zł zaprojektuje i wybuduje nowy obiekt rekreacyjny w mieście.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Budowa wodnego placu zabaw to inwestycja, o którą dwukrotnie upominali się mieszkańcy w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Mimo że projekt ten nie otrzymał wymaganej liczby głosów, uznaliśmy, że warto przeprowadzić tę inwestycję – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Wodny plac zabaw typu „splash park” powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie kąpieliska odkrytego i lodowiska sezonowego. Będzie obejmował powierzchnię około 180 mkw. Wyłoniona w przetargu firma – Firma Mazur Sp. z. o.o. Sk. z Bytomia – wykona kompletną technologię uzdatniania wody basenowej wraz z niezbędnym budynkiem technicznym. W ramach inwestycji powstaną dojścia dla pieszych, oświetlenie terenu, mała architektura – ławki, kosze, stojaki na rowery, przebieralnie wolnostojące. Wśród atrakcji wodnych będą między innymi: tęczowy tunel, grzybek wodny, dysze wodne, zjeżdżalnia wielorybek, tunel z dyszy czy wiaderka przelewowe.

Ponadto wykonawca wodnego placu zabaw wybuduje budynek socjalno-sanitarny, wykona niezbędne przyłącza wodociągowe, sanitarne, kanalizacji deszczowej, a także wyposaży obiekty w niezbędny sprzęt, aparaturę oraz ogrodzenie terenu.

– Realizacja inwestycji jest tak zaplanowana, aby jeszcze w wakacje mieszkańcy naszego miasta mogli skorzystać z nowej atrakcji wodnej – mówi Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Cała inwestycja w Parku Kachla będzie kosztować 994 700 zł, a zgodnie z podpisaną dzisiaj umową, wykonawca ma czas na jej realizację do 15 czerwca br. Realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki pozyskaniu przez nasze miasto dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Następna informacja

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Gość

    Dlaczego, tego typu miejsca jak wodny plac zabaw powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie kąpieliska odkrytego i lodowiska sezonowego a nie na drugim końcu miasta lub którymś z osiedli.

  • Mir

    Już widzę co by było gdyby lokalizacja padła np na Stroszek, zaraz by było że wybudowali dla mieszkańców jednej dzielnicy a w reszcie nie ma nawet porządnego placu zabaw. Park jest położony mni j więcej centralnie a i sam park zapewnia inne atrakcje przy okazji.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.