Wiadomości z Bytomia

Usuń śnieg i sople z dachu!

  • Dodano: 2023-01-30 06:45, aktualizacja: 2023-01-29 16:11

UM Bytom apeluje do właścicieli i zarządców budynków, aby zwracali uwagę na zalegający na dachach śnieg i zapewnili odśnieżanie dachu i elementów elewacji. Spadające sople i nawisy śnieżne stanowią zagrożenie dla przechodniów.

Prosimy zarządców i właścicieli nieruchomości o monitorowanie sytuacji meteorologicznej - prognozowanych intensywnych opadów śniegu, niskich temperatur oraz odwilży. Zmiana warunków atmosferycznych może wywoływać zagrożenia dla mieszkańców oraz przechodniów.

Usuń śnieg i sople z dachu!

Zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego. Nie wolno również dopuszczać do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg i należy zapewnić właściwe i odpowiednio częste odśnieżanie dachu oraz elementów elewacji budynku.

Konieczne jest usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych, przebiegających bezpośrednio przy budynku.

Prace związane z usuwaniem śniegu z dachu mogą stwarzać ogromne zagrożenie dla osób je wykonujących a także dla samego budynku, dlatego muszą być prowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przepisów BHP.

Więcej informacji na stronie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również