Wiadomości z Bytomia

Urzędnicy dla Seby, czyli #GaszynChallenge w Bytomiu

  • Dodano: 2020-07-01 12:30

Urząd Miejski w Bytomiu, na czele z prezydentem Mariuszem Wołoszem przyjął wyzwanie biorąc dziś /1 lipca/ udział w #GaszynChallenge - akcji charytatywnej na rzecz osób chorych na rdzeniowy zanik mięśni.

Zasady #GaszynChallenge są proste, bo wystarczy wykonać 10 pompek lub przysiadów i wpłacić datek na rzecz chorego. Bytomscy urzędnicy, nominowani przez Urząd Miasta w Piekarach Śląskich wykonali to zadanie z myślą o 17- letnim Sebastianie Rocie, który cierpi na najcięższy przypadek zaniku mięśni - chorobę Duchenne’a. Jedynym ratunkiem jest dla nastolatka kosztowna terapia komórkami macierzystymi. O tym jak wesprzeć Sebastiana w walce o życie można znaleźć na: https://www.siepomaga.pl/pomocdlasebastiana.


Warto wspomnieć, że #GaszynChallenge - akcję, która ogarnęła już cały kraj, zapoczątkował strażak z Gaszyna, który wykonał pompki dla chorego chłopca. W akcję włączają się kolejne instytucje, organizacji oraz osoby prywatne. W Bytomiu na szczytny cel „pompowali” już strażacy z OSP Górniki oraz z bytomskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz policjanci z drogówki.

Nominacja Urzędu Miejskiego w Bytomiu powędrowała do 34. Śląskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej. Powodzenia żołnierze!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również