Wiadomości z Bytomia

Urzędnicy dla Seby, czyli #GaszynChallenge w Bytomiu

  • Dodano: 2020-07-01 12:30

Urząd Miejski w Bytomiu, na czele z prezydentem Mariuszem Wołoszem przyjął wyzwanie biorąc dziś /1 lipca/ udział w #GaszynChallenge - akcji charytatywnej na rzecz osób chorych na rdzeniowy zanik mięśni.

Zasady #GaszynChallenge są proste, bo wystarczy wykonać 10 pompek lub przysiadów i wpłacić datek na rzecz chorego. Bytomscy urzędnicy, nominowani przez Urząd Miasta w Piekarach Śląskich wykonali to zadanie z myślą o 17- letnim Sebastianie Rocie, który cierpi na najcięższy przypadek zaniku mięśni - chorobę Duchenne’a. Jedynym ratunkiem jest dla nastolatka kosztowna terapia komórkami macierzystymi. O tym jak wesprzeć Sebastiana w walce o życie można znaleźć na: https://www.siepomaga.pl/pomocdlasebastiana.


Warto wspomnieć, że #GaszynChallenge - akcję, która ogarnęła już cały kraj, zapoczątkował strażak z Gaszyna, który wykonał pompki dla chorego chłopca. W akcję włączają się kolejne instytucje, organizacji oraz osoby prywatne. W Bytomiu na szczytny cel „pompowali” już strażacy z OSP Górniki oraz z bytomskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz policjanci z drogówki.

Nominacja Urzędu Miejskiego w Bytomiu powędrowała do 34. Śląskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej. Powodzenia żołnierze!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.