Wiadomości z Bytomia

Bytomska drogówka w akcji #GASZYNCHALLENGE

  • Dodano: 2020-06-15 07:45, aktualizacja: 2020-06-15 07:56

Wydział Ruchu Drogowego to kolejna grupa bytomskich policjantów, która przyłączyła się do akcji #GaszynChallenge. Mundurowi otrzymali nominację od zaprzyjaźnionych funkcjonariuszy z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach i podjęli wyzwanie. Przy okazji nominowali do udziału w akcji policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Tarnowskich Górach, a także funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Bytomiu.

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna

Zasady są bardzo proste: osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto wybranego dzieciaka. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby. Cel akcji jest jak najbardziej szczytny: zbiórka środków pieniężnych na terapię dla chorych dzieci. Początkowa akcja dotyczyła zbiórki 9 mln złotych na kosztowną terapię genową dla 18-miesięcznego Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Kwota w całości została zebrana, a wielki zryw serc i solidarność wszystkich osób biorących udział w tym wyjątkowym wyzwaniu może pomóc także innym chorym dzieciom. Więcej: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengehaniap

Jak informują organizatorzy akcji: Można łamać zasady, ale tylko w górę – co też uczynili funkcjonariusze bytomskiej drogówki.

ZOBACZ NAGRANIE

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.